Između više od 1800 pristiglih filmova iz 76 različitih zemalja svijeta, Svjetski festival animiranog filma  Animafest Zagreb ponosno predstavlja službenu selekciju prijavljenih u kategorijama VELIKO NATJECANJE KRATKOMETRAŽNOG FILMANATJECANJE STUDENTSKOG FILMA i NATJECANJE HRVATSKOG FILMA:

Veliko natjecanje kratkometražnog filma

  • 32-RBIT, Victor Orozco Ramirez (Njemačka, Meksiko / 2018 / 07:45)
  • 5 EUROS, Serge Elissalde (Francuska / 2017 / 11:19)
  • 5 YEARS AFTER THE WAR, Samuel Albaric, Ulysse Lefort, Martin Wiklund (Francuska / 2017 / 16:39)
  • A FLY IN THE RESTAURANT, Xu An, Xi Chen (Kina / 2018 / 06:20)
  • ALTERNATIVE WALK, Ivan Maximov (Rusija / 2017 / 05:08)
  • ANIMAL BEHAVIOUR, David Fine, Alison Snowden (Kanada / 2018 / 14:00)
  • AUGUR, David Doutel, Vasco Sá (Portugal / 2018 / 15:00)
  • BETWEEN THE SHADOWS, Alice Guimarães, Mónica Santos (Portugal, Francuska / 2018 / 13:25)
  • CUCKOO, Aline Höchli (Švicarska / 2017 / 03:10)
  • CYCLISTS, Veljko Popović (Hrvatska, Francuska / 2018 / 07:20)
  • DARK BLUE, Beate Hecher, Markus Keim (Austrija, Italija/ 2017 / 08:24)
  • ELECTRICIAN’S DAY, Vladimir Leschiov (Latvija / 2018 / 08:44)
  • ELUVIUM – REGENERATIVE BEING, Stas Santimov (Ukrajna / 2017 / 07:21)
  • FEST, Nikita Diakur (Njemačka /2018 / 03:00)
  • FINITY CALLING, Jasper Kuipers (Nizozemska, Belgija / 2018 / 15:00)
  • HANDBOOK FOR GARDENING, Sarah Jane Hatooka Scebat (Francuska / 2017 / 10:45)
  • HEROES, Juan Pablo Zaramella (Argentina / 2018 / 03:10)
  • HIDE AND SEEK, Abhishek Verma (Indija / 2017 / 06:07)
  • HOW THE STEEL WAS TEMPERED, Igor Grubić (Hrvatska / 2018 / 11:20)
  • III, Marta Pajek (Poljska / 2018 / 12:00)
  • LA CHUTE, Boris Labbé (Francuska / 2018 / 14:30)
  • LAGUNE, Mathieu Labaye, Hannah Letaïf (Belgija / 2017 / 06:08)
  • LAVO, Sasha Svirsky (Rusija / 2017 / 01:58)
  • LIKE US, LOVERS, Dotan Moreno (Izrael / 2018 / 16:30)
  • MANIMALS, OH Jihyeon (Južna Koreja / 2017 / 04:54)
  • MARK LOTTERMAN – HAPPY, Alice Saey (Francuska, Nizozemska / 2017 / 06:35)
  • MARY AND 7 DWARFS, Riho Unt (Estonija / 2018 / 12:30)
  • MERMAIDS AND RHINOS, Viktória Traub (Madžarska / 2017 / 15:00)
  • MR. DEER, Mojtaba Mousavi (Iran / 2018 / 09:00)
  • NEGATIVE SPACE, Ru Kuwahata, Max Porter (Francuska / 2017 / 05:30)
  • OBON, Andre Hörmann, SAMO (Njemačka / 2018 / 15:00)
  • RABBIT’S BLOOD, Sarina Nihei (Velika Britanija, Japan / 2017 / 04:42)
  • RERUNS, Rosto (Nizozemska, Francuska, Belgija / 2018 / 14:15)
  • THE BATTLE OF SAN ROMANO, Georges Schwizgebel (Švicarska / 2017 / 02:25)
  • THE BLISSFUL ACCIDENTAL DEATH, Sergiu Negulici (Rumunjska / 2017 / 5:10)
  • THE BOX, Dušan Kastelic (Slovenija / 2017 / 12:12)
  • THE DEATH, DAD & SON, Denis Walgenwitz, Winshluss (Francuska / 2017 / 13:32)
  • THE OGRE, Laurène Braibant (Francuska / 2017 / 09:41)
  • THE VELVET UNDERGROUND PLAYED AT MY HIGH SCHOOL , Anthony Jannelli, Robert Pietri (Sjedinjene Američke Države / 2017 / 7:40)
  • TWO FOR TWO, Jelena Oroz (Hrvatska / 2018 / 08:00)
  • UNTRAVEL, Nikola Majdak Jr., Ana Nedeljković (Srbija, Slovačka / 2018 / 09:20)
  • WAAAH, Sawako Kabuki (Japan / 2018 / 01:15)
  • WILDEBEEST, Nicola Keppens, Matthias Phlips (Belgija / 2017 / 19:08)
  • WOODY & WOODY, Jaume Carrió (Španjolska / 2017 / 12:28)

Natjecanje studentskog filma

  • A DAY IN THE PARK, Diego Porral (ESNE (Design, Innovation and Technology University School from Madrid / Španjolska / 2017 / 02:55)
  • A LOVE LETTER TO THE ONE I MADE UP, Rachel Gutgarts (Bezalel Academy of Arts & Design / Izrael / 2017 / 06:05)
  • AIR, Minhao Hu, Jolene Tan, Phoebe Ting (Nanyang Technological University, School of arts, design and media / Singapur / 2017 / 05:05)
  • ANIMATEUR, Alexander Gratzer (Moholy-Nagy University of Art and Design Budapest / Austrija / 2017 / 04:02)
  • ASTRALE, Bérénice Motais de Narbonne (ENSAD / Francuska / 2017 / 12:00)
  • AUGENBLICKE, Kiana Naghshineh (Filmakademie Baden-Württemberg GmbH / Njemačka / 2017 / 03:45)
  • BARBEQUE, Jenny Jokela (Royal College of Art, Animation / Velika Britanija / 2017 / 05:44)
  • BLESS YOU!, Paulina Ziolkowska (The Polish National Film, Television and Theatre School in Lodz / Poljska / 2018 / 04:45)
  • BOOM, Zyn (China Academy of Art / Kina / 2017 / 05:12)
  • BRAIN CABLE 12197, Dan Safonov (St. Petersburg institute of film and television / Rusija / 2017 / 01:09)
  • CAT CITY, ZHANG Jueyang (China Academy of Art School / Kina / 2017 / 05:56)
  • COMFORT, Weronika Banasińska (Academy of Fine Arts in Krakow / Poljska / 2017 / 09:35)
  • COUNT YOUR CURSES, Lorène Yavo (ENSAV La Cambre / Belgija / 2017 / 08:30)
  • FACING IT, Sam Gainsborough (National Film and Television School / Velika Britanija / 2018 / 08:30)
  • FISH BOY, Anita Bruvere (National Film and Television School / Velika Britanija / 2018 / 08:45)
  • FLIMFLAM, Marko Belić (Akademija likovnih umjetnosti u Zagrebu / Hrvatska / 2018 / 08:00)
  • FLOWER FOUND!, Jorn Leeuwerink (HKU University of the Arts Utrecht / Nizozemska / 2017 / 6:47)
  • FOOD FOR FRAUGHT, Reid McManus (University of Newcastle / Australija / 2017 / 02:20)
  • FOOD, Michaela Mihalyi (FAMU / Češka / 2017 / 01:30)
  • FUSE, Malaeke Farhangadib (Filmakademie Baden-Württemberg GmbH / Njemačka / 2017 / 06:56)
  • GALS, Caori MURATA (Tokyo University of the Arts / Japan / 2018 / 02:10)
  • HEART CHAKRA, Angela Stempel (CalArts / Sjedninjene Američke Države / 2017 / 07:21)
  • HIM&HER, Nathalie Lamb (Filmakademie Baden-Württemberg / Njemačka / 2017 / 07:47)
  • IN YOUR HANDS, Lisa Baillon, Delphine Delannoy, Tsu-Ning Lai, Atiyyah Lallmahomed, Gwenaël Renaud, Daphné Westelynck (Supinfocom Rubika / Francuska / 2017 / 07:50)
  • INN, Zion Chen (University of Southern California / Sjedinjene Američke Države / 2017 / 04:24)
  • LIVING LIKE HETA, Bianca Caderas, Isabella Luu, Kerstin Zemp (Hochschule Lucerne Design&Kunst / Švicarska / 2017 / 06:12)
  • LOU PANTAÏ, Manuel Morvant (EMCA / Francuska / 2017 / 08:33)
  • LOVE ME, FEAR ME, Veronica Solomon (Film University Babelsberg KONRAD WOLF / Njemačka / 2018 / 06:06)
  • MIXED MATERIALS, Anna Van Riel (KASK Royal Academy of Fine Arts / Belgija / 2017 / 06:30)
  • MOULINET, Sander Joon (Estonian Academy of Arts / Estonija / 2017 / 05:53)
  • MY LITTLE GOAT, Tomoki MISATO (Tokyo University of the Arts / Japan / 2018 / 10:13)
  • OH GOD, Betina Bożek (Jan Matejko Academy of Fine Arts, Krakow / Poljska / 2017 / 03:50)
  • OH MOTHER!, Paulina Ziolkowska (PWSFTViT / Poljska / 2017 / 12:15)
  • ONE DAY AT A TIME, Ruiting Ji (Concordia University / Kanada / 2017 / 03:02)
  • OOZE, Kilian Vilim (Hslu Design & Kunst / Švicarska / 2017 / 05:29)
  • PARANOJA PARANOJE, Katarina Jukić (Akademija likovnih umjetnosti u Zagrebu / Hrvatska / 2018 / 04:34)
  • PINING, Caibei Cai (Royal College of Art / Velika Britanija / 2017 / 02:15)
  • SIGH OF SIGHS, GIM Bo-seong (Korea National University of Arts / Južna Koreja / 2018 / 05:50)
  • SPACEDOGS, Sophia Schönborn (Filmuniversity Babelsberg KONRAD WOLF / Njemačka / 2017 / 05:42)
  • TAKE ME PLEASE, Olivér Hegyi (Moholy-Nagy University of Art and Design Budapest / Madžarska / 2017 / 13:50)
  • THE AUTOPSY OF SVEN SVENSSON, Hadas Coen, Shir Pakman (Bezalel Academy of Arts & Design / Izrael / 2017 / 05:41)
  • THE MAN WITH BIRDS, Quentin Marcault (La Poudrière / Francuska / 2017 / 04:25)
  • THE NORTHEAST KINGDOM, Alan Jennings (California Institute of the Arts / Sjedninjene Američke Države / 2017 / 07:49)
  • THE OTHER, Marta Magnuska (Polish National Film School in Łódź / Poljska / 2018 / 05:00)
  • TRAVELOGUE TEL AVIV, Samuel Patthey (HSLU Design und Kunst Lucerne Switzerland / Švicarska / 2017 / 06:00)
  • WALKING FOREST, Raffaele Gans-Pfister (Rhode Island School of Design / Sjedinjene Američke Države / 2017 / 08:49)

Natjecanje hrvatskog filma

  • BICIKLISTI, Veljko Popović (Hrvatska, Francuska / 2018 / 07:20)
  • BIJELA VRANA, Miran Miošić (Hrvatska / 2018 / 09:00)
  • BOBO, Andrej Rehak (Hrvatska / 2018 / 13:40)
  • CRVENA JABUČICA, Ana Horvat (Hrvatska /2018 / 03:46)
  • DVA NA DVA, Jelena Oroz (Hrvatska / 2018 / 08:00)
  • FLIMFLAM, Marko Belić (Hrvatska / 2018 / 08:00)
  • KAKO SE KALIO ČELIK, Igor Grubić (Hrvatska / 2018 / 11:20)
  • MALLEUS DEI, Dino Krpan (Hrvatska / 2018 / 03:46)
  • MONTE ADRION, Vuk Jevremovic (Njemačka, Hrvatska / 2017 / 03:41)
  • NUTZ, Denis Alenti (Hrvatska / 2018 / 02:21)
  • PARANOJA PARANOJE, Katarina Jukić (Hrvatska / 2018 / 04:34)
  • PERFORATIONS, Slobodan Tomić (Hrvatska / 2018 / 03:46)
  • PROŠLOST RASTE, Dea Jagić (Hrvatska / 2018 / 08:15)
  • SAMO PLIVANJE, Darko Vidačković (Hrvatska / 2017 / 10:10)
  • TECHNEMENT, Branko Farac (Hrvatska / 2018 / 11:50)
  • TRIP, Marko Meštrović (Hrvatska / 2017 / 10:40)
  • VIZITA, Die Zoone, Smelly Feet Dog (Hrvatska / 2018 / 03:46)
  • VRLO MOKRA NOĆ U MUZEJU, Milan Trenc (Hrvatska / 2018 / 03:46)

Novi broj Vinkovačkog lista u prodaji na svim kioscima