Subota, 20. travnja 2024.

Hrvatska osigurala nastavak natjecanja

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras je u Muenchenu u 3. kolu skupine B Svjetskog prvenstva svladala Makedoniju sa 31-22, te tako osigurala prolazak u drugi krug natjecanja. Hrvatska je od samog početka utakmice bila bolja momčad, u tri navrata u prvom poluvremenu imali smo po šest pogodaka prednosti, a na odmor su “kauboji” otišli s prednošću od pet pogodaka razlike, 16-11. No, Makedonci se nisu predavali, u drugom poluvremenu u više navrata su dolazili na tri gola zaostatka, ali za potpuni preokret nisu imali snage. Utakmica je konačno prelomljena u 53. minuti, kada je Hrvatska opet otišla na šest razlike, odnosno 26:20, te tako zaključila večerašnju priču. Sjajan je na golu bio Šego, dok je kao strijelac najraspoloženiji bio kapetan Domagoj Duvnjak sa šest postignutih pogodaka. Bila je ovo šesta pobjeda Hrvatske u isto toliko međusobnih susreta, kojom su rukometaši Line Červara osigurali prolazak u drugi krug SP-a, uz prenošenje minimalno dva boda.