Četvrtak, 25. travnja 2024.

Ictusu 10 odličja u Osijeku

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Na vrlo jakom međunarodnom karate turniru u Osijeku, na kojemu je nastupilo ukupno 513 natjecatelja iz 40 klubova s područja Hrvatske BiH i Srbije, nastupilo je i 18 natjecatelja Športskog karate kluba Ictus Vinkovci, koji su tom prilikom osvojili ukupno 10 odličja i to 3 srebrna i 7 brončanih. Nastupivši u katama pojedinačno u kategorijama učenica i mlađih kadetkinja Elena Marunček je u obje kategorije osvojila treće mjesto i brončano odličje, Dominik Briševac je nastupio u katama pojedinačno u kategoriji mlađih učenika i osvojio brončano odličje kao i Robert Vukojević, koji je u katama pojedinačno nastupio u kategoriji mlađih kadeta te osvojio broncu. Nastupivši u borbama pojedinačno u kategoriji mlađi učenici više od 38 kilograma, brončano odličje osvojio je Damir Ćulubrk, dok je nastupom u borbama pojedinačno u kategoriji učenika više od 46 kilograma Adrian Buinac također osvojio brončano odličje. Svojim nastupima u borbama pojedinačno u kategorijama kadeti do 61 kilograma i juniori do 63 kilograma Leon Kljaić osvojio je brončano i srebrno odličje, a u kategoriji kadeta do 52 kilograma, u borbama pojedinačno Luka Ćujo osvojio je srebrno odličje, kao i Filip Šarić, koji je nastupio u borbama pojedinačno u kategoriji kadeta do 70 kilograma. Pored navedenih osvajača odličja na turniru su nastupili i Marija Cindrić, Luna Kljaić, Benjamin Majcen, Petar Nol, Luka Sičanica, Franjo Križanac, Klara Tunjić i Ivano Vukojević.