19 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Opravdan poziv izbornika

Hrvatska je u ovom tjednu odigrala dva prijateljska susreta u kojima su savladali Makedoniju s 3:2 i 6:5. Svoj debi i prvijenac za reprezentaciju,upisao je i Vinkovčanin Duje Dragun, koji je tako postao prvi igrač futsala iz Vinkovaca kojem je to uspjelo.

“Presretan sam sto sam uopće dobio priliku igrati za reprezentaciju, nadam se da sam ispunio očekivanja izbornika. Ovo su bila predivna četiri dana i jedno nevjerojatno iskustvo. Dvije pobjede protiv repezentacije Makedonije, pogodak na debiju, jednostavno predivno i ne mogu riječima opisati koliko sam sretan i ponosan što sam predstavljao svoju državu”, istaknuo je mladi igrač MNK Aurelie, Duje Dragun.

U prvoj sjajnoj utakmici od prve minute, hrvatska reprezentacija je dominirala terenom i nizala prilike, a jednu od njih je realizirao igrač FC Split Tommy, Božo Sučić te doveo Hrvatsku u prednost. Ipak, s dvije brze kontre Makedonci postižu dva pogotka i na odmor se odlazi s minimalnom prednošću gosta. Hrvatski reprezentativci su u drugo poluvrijeme ušli odlučni s namjerom da preokrenu utakmicu. Tu na scenu stupa Duje Dragun – uzima loptu na polovici terena, zatim sjajnim driblingom uz liniju prolazi ponajboljeg makedonskog igrača i izlazi oči u oči s vratarom kojeg, sjajnim udarcem kroz noge, ostavlja nemoćnim. Dominacija se nastavlja, a za 3:2 i zasluženu pobjedu zabija još jedan igrač Splita, Vicko Radić, nakon vrhunske akcije igrača. Duje je ovom utakmicom u potpunosti opravdao poziv izbornika. Ne samo zbog pogotka, već zbog sjajne igre, ponašanja i profesionalnog pristupa. Na drugom prijateljskom susretu između Hrvatske i Makedonije, za razliku od prvog poluvremena, puno otvorenija igra se mogla vidjeti u drugom što pokazuje i konačni rezultat. Vrhunski prvi dio drugog poluvremena Hrvatskoj je donio visoku prednost od čak 6:2, međutim, opuštanje i pad koncentracije su donijeli i neizvjesnu borbu do posljednje sekunde, ali na kraju zasluženo su slavili naši reprezentativaci.