Četvrtak, 25. travnja 2024.

Počeo jesenski dio sezone za žensku gimnastiku

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

U subotu, 6. listopada, u Vukovaru je održano prvo natjecanje u jesenskom dijelu sezone na kojem je nastupio Gimnastički klub “Hrvatski sokol” Vinkovci. Radi se o 3. kolu Kupa Hrvatske, regija Istok u ženskoj sportskoj gimnastici, D program. Nastupilo je ukupno 67 gimnastičarki iz 5 klubova – Valpova, Požege, Vukovara, Slavonskog Broda i Vinkovaca u kategorijama kadetkinja, juniorki i seniorki.
Vinkovčanke su nastupile u kategoriji juniorki i seniorki. Juniorke u sastavu Lana Anđelić, Lucija Becić, Željka Penić, Gabriela Dolanski i Sara Vukoja osvojile su 4. mjesto u konkurenciji 4 ekipe. Najbolja pojedinka bila je Lana Anđelić na 15. mjestu od ukupno 21 gimnastičarke. Seniorke Ana Hemetek, Marija Klarić, Dora Perić i Petra Šimunović za samo 0,20 bodova su izgubile 2. mjesto. Najbolja pojedinka bila je Ana Hemetek na 6. mjestu u konkurenciji 16 gimnastičarki. Ekipe su vodile trenerice Vukosava Lozanović i Dunja Perica.