23 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Spačva-Vinkovci pobjedom zaključila polusezonu

Premijer rukometna liga Hrvatske

Šestom pobjedom u sezoni Rukometni klub Spačva-Vinkovci zaključio je polusezonu u Premijer ligi. U Zagrebu Spačva je rezultatom 26:24 pobijedila posljednjeplasirani Metalac. Na samom startu Vinkovčani su krenuli dobro i poveli 5:2. Nekoliko trenutaka kasnije Metalac uspijeva stići na samo minus jedan, no Spačva se ponovno spretno odvaja i gotovo tijekom cijelog poluvremena održava prednost od dva do tri gola. Na odmor se zahvaljujući vrataru Spačve Draženu Stojanoviću odlazi s plus 3 pogotka 13:10 za vinkovačku momčad. Drugo poluvrijeme donijelo je jednaku borbu na terenu u kojoj se Spačva nikako nije mogla dodatno odvojiti od Metalca, a sredinom drugog dijela utakmice zagrepčani uspijeva golovima Ezgete i Raiča izjednačiti na 18:18. Podjednako se igralo sve do posljednjih pet munuta susreta kada s dva uzastopna gola Spačva odlazi na  plus 2 pogotka  (22:24) i tu prednost drži sve do isteka 60. minute. Dino Vukušić sa sedam i Marko Vignjević sa šest pogodaka bili su najbolji kod Spačve-Vinkovci, a Dražen Stojanović zaustavio je deset protivničkih lopti. Prvi dio sezone Spačva-Vinkovci završila je na 4. mjestu sa 15 bodova koliko ima i trećeplasirani Varaždin, a u vodstvu su sa po 17 bodova Dubrava i Poreč.