16 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Očekivani poraz Cibalije na kraju polusezone

Prva hrvatska nogometna liga

U 20. posljednjem kolu pvoga dijela Prve hrvatske nogometne lige vinkovačka Cibalia poražena je na gostovanju u Zagrebu s 1:0 od Dinama, vodeće momčadi prvenstva. Odmah na početku susret Dinamo je pokazao da želi što prije do vodstva i pritiskali su obranu Cibalije sa svih strana, pa su se Vinkovčani morali braniti sa svih deset igrača. Prvi je zaprijetio već u prvoj minuti Soudani, ali je lopta otišla preko gola. Odlično se u tim početnim minutama snašao vratar Šubarić koji svaki ozbiljniji pokušaj igrača Dinama brani, pa i onaj sa samo tri metra neugodnog Soudanija, koji glavom šutira, a Šubarić bravurozno brani. Imali su Zagrepčani u prvoj trećini prvog poluvremena još nekoliko prilika, ali su sve igrači ili vratar Cibalije otklanjali bez većih problema.. Hrabrom igrom Vinkovčani su prvih 45 minuta svoju mrežu sačuvali netaknutom, prvo zahvaljujući vrataru Šubariću, a potom stoperima Zgrabliću i mladom Oršoliću te svim ostalim koji su se požrtvovano vraćali u obranu, a potom brzo prelazili u kontre čim se za to ukazivala prilika. I početkom drugog poluvremena Dinamo je jurnuo ne bi li postigao pogodak što prije, pa su u prve dvije minute u prilici za pogodak bili Olmo i Ademi, ali oba šuta su završila pored gola. Pritisak momčadi Dinama u drugom poluvremenu nije bio toliko opasan koliko onaj u prvom, ali se ipak Cibalia morala grčevito braniti. Igrali su Dinamovci u drugom poluvremenu strpljivo čekajući svoju priliku i dočekali su je u 79. minuti kada je lopta na lijevoj strani došla do Fiolića, a on je odlično šalje pred gol Cibalije gdje je u skoku najviši bio Henriquez i glavom pod prečku šalje ju u gol. Na kraju zaslužena pobjeda Dinama, ali i borbena i požrtvovana Cibalia uz malo više sreće mogla je doći do boda. Prvi dio sezone Cibalia je završila na 9. mjestu sa 17 bodova koliko ima i Istra 1961. na 8. mjestu.