Utorak, 19. ožujka 2024.

Tri zlata Uni Videković

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

U subotu, 18. kolovoza, u organizaciji PK Bjelica u Vrbasu je održan je 9. međunarodni miting Bjelica kup u Vrbasu ( Srbija). Natjecanje je održano na 50 metarskom bazenu, a plivalo se po dobnim skupinama. Sudjelovalo je 15 klubova sa 223 plivača iz Mađarske, Srbije, Kenije i Hrvatske. Trener Josip Gajčević vodio je 33 plivača i plivačica koji su osvojili 22 medalje u svojim kategorijama i to 6 zlatnih, 12 srebrnih i 4 brončane medalje. Posebno bi istaknuli Unu Videković koja je osvojila 3 zlatne medalje u svim disciplinama koje je plivala i zbog toga osvojila pehar za najbolju plivačicu u svojoj kategoriji. Osvajači medalja zlatnih medalja su: 50 m leđno Luka Gugić, 50 m prsno Domagoj Šego, 50 m slobodno Una Videković, 50 m leđno Brigita Vidinović, 50 m prsno Una Videković i 50 m delfin Una Videković. Srebrene medalje osvojili su: 50 m slobodno Domagoj Šego, 50 m slobodno Jurica Dragun, 200 m mješovito Luka Gugić, 200 m mješovito Ivor Rakijašić, 50 m slobodno Nika Brdar, 50 m slobodno Brigita Vidinović, 50 m slobodno Nensi Vidinović, 100m slobodno Brigita Vidinović, 50 m leđno Nika Brdar, 50 m leđno Nensi Vidinović, 50 m prsno Ema Dragun, 50 m delfin Nika Brdar. Brončane medalje osvojili su: 50 m leđno Matej Martinović, 50 m leđno Jurica Dragun, 50 m prsno Antonio Piperković, 50 m prsno Jurica Dragun. Čestitamo svim plivačima i plivačicama na osvojenim medaljama i uloženom radu i trudu kroz cijelu natjecateljsku godinu te se nadamo da će i naredna biti ovako uspješna!