13 C
Petak, 19. travnja 2024.

U Vinkovcima završilo Nacionalno cestovno biciklističko prvenstvo

Po prvi puta u povijesti Slavonije i našeg grada Vinkovaca na ovim se prostorima održava Nacionalno cestovno biciklističko prvenstvo u organizaciji Bicilističkog kluba „Sokol“. Jučer je vožena prva utrka na kronometar na relaciji Mirkovci – Privlaka, a danas su se ulicama grada vozile klasične cestovne utrke u više kategorija, među kojima su bile i osobe s invaliditetom. Prema neslužbenim rezultatima u najkvalitetnijoj kategoriji biciklista Elite prvi je bio Emanuel Kišerovski iz BK Meridiana Kamen Team, najbolji hrvatski biciklist. U kategoriji biciklista u kategoriji U23 prvi je bio Viktor Potočki iz BK Ljubljana Gusto Xaurum. U kategoriji juniora pobijedio je Carlo Jurišević iz KD Rog. U najjačoj kategoriji Elite kod biciklistica prva je bila Mia Radotić iz BD Rog – BTC Sity Ljubljana, dok je Vinkovčanka Barbara Horvat zauzela 3. mjesto.  Kod juniorki prva je bila Karla Božić iz Biciklističkog kluba Zadar. U kategoriji kadeta prvi je bio Fran Miholjević iz Biciklističkog kluba Rijeka, dok su članovi Sokola Matej Jurec zauzeli 5. mjesto, Antonio Božić 7. i Bruno Krizmanić 9. mjesto. Kod kadetkinja prva je bila Ida Trstenjak iz BK Mura Avantura. U kategoriji biciklistica u kategoriji U23 prva je bila Alessandra Musa iz BK „Born To Win“. U kategoriji biciklista do 13 godina prvi je bio Filip Pečnjak iz BGK Tuškanac Zagreb, a Vinkovčani Rafael Kordić i Bruno Kalinić zauzeli su 7. i 8. mjesto. U kategoriji U14 prvi je bio Jan Tisaj iz BK Rotor Koprivnica, a u kategoriji U15 Igor Delić iz BK Stubaki, dok je član Sokola Stjepan Marić zauzeo 6. mjesto.  Veterani su vozili u kategorijama A,B,C i D. U kategoriji A prvi je bio Vice Mikulandra iz BK Fortica Šibenik, u kategoriji B najbolji je Petar Torre iz BK Soli Dachau, u kategoriji C prvo mjesto osvojio je Dragutin Špiljak iz BK Sokol Vinkovci, a u kategoriji D prvi je bio Vlatko Sesar iz BK Dinamo. U kategoriji osoba s invaliditetom u kategoriji T1 prvi je bio Mario Alilović, u kategoriji T2 Antun Ramač, u kategoriji C3 Anđelko Eškinja, svi iz BK osoba s invaliditetom „Bosut“ Vinkovci.