Petak, 19. travnja 2024.

Varaždin-Spačva 28:18

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Nije Spačva uspjela doći do boda ili dva niti nakon petoga kola aktualne rukometne Lige za prvaka. Iako su gosti iz Vinkovaca imali veliku želju doći do prvih bodova, razloga za pobjedu imali su i domaći. Naime, znali su dobro da s nova dva boda idu na drugo mjesto na ljestvici i to je bio ogroman motiv. Spačva se branila i odoljevala prvih dvadesetak minuta, držala je neki priključak, ali onda je sve otišlo na stranu domaćih i na odmor se otišlo s 13:8 za Varaždin. U nastavku susreta Varaždin je samo podizao prednost i lagano kontrolirao utakmicu, što je i rezultiralo s visokih 28:18. Izuzetno raspoložen bio je Špruk koji je imao šut 7/7, a sjajan je bio i Glavaš s linije sedam metara (5/5). Kod Spačve najbolji su bili Nedić, Božić, Babić i Ćuk sa po tri postignuta pogotka. Ovom pobjedom Varaždin se probio na drugo mjesto Lige za prvaka sa 6 bodova koliko ima i trećeplasirana Dubrava, ali sa slabijom gol razlikom, Spačva je ostala prikovana za dno ljestvice, bez bodova.