1 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Cibalia 1:2 Dubrava Tim kabel

Nogometaši Cibalije ugostili su u 13. kolu momčad Dubrave Tim kabela koja je prije ove utakmice na kontu imala 16 bodova iz 12 utakmica. Gosti su zasluženo pobijedili 2:1 i u Zagreb odnose sva tri boda.

Petar Tomić u ovom susretu nije mogao računati na kartonirani trojac Diyoke, Baltić i Šarić što se osjetilo na igri Nebeskoplavih. Nakon početnog ispitivanja snaga koje je trajalo 15-ak minuta, Cibalia je prva ozbiljnije zaprijetila u 17. minuti kada Galić probija lijevu stranu gostujuće obrane i šalje prizemnu oštru loptu u peterac, no gosti su se uspjeli dobro postaviti i Cibalijina obećavajuća akcija završava bezopasno za Mustapića. Uzvratili su gosti 10 minuta poslije nakon odlične kombinacije ispred šesnaesterca Cibalije kada stvaraju višak te nakon ubačaja lopta dolazi na drugu stranu, a samo par sekundi kasnije lopta je u rukama Karla Slukića. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela nogometaši Petra Tomića dolaze u vodstvo.

Bajić nakon odličnog prodora po sredini šesnaesterca dodaje loptu u stranu za Jazvića koji lomi svog čuvara i šalje oštru loptu pred Mustapićev gol gdje se najbolje snalazi Jajalo i zabija za 1:0. Gosti su odlučnije ušli u 2. poluvrijeme i pritisnuli domaćina koji je u 57. minuti ostavio nečuvanog kapetana domaćih koji lako zabija glavom za poravnanje rezultata. Potpuni preokret uslijedio je 6 minuta poslije kada je Nebeskoplava obrana potpuno izigrana i lopta dolazi do Mudražije koji lijepim udarcem pogađa za vodstvo Dubrave. Nekoliko trenutaka poslije domaćin ima priliku doći do izjednačenja nakon što je golman Dubrave srušio Jazvića kaznenom prostoru. Loptu na bijelu točku namjestio je Bajić i promašio cijeli okvir gola.

Do kraja susreta izostala je prava reakcija igrača Cibalije i gosti odnose puni plijen iz Vinkovaca. „Dobro smo radili cijeli tjedan, dobro smo proanalizirali protivnika i danas smo išli na sva tri boda. Posložili smo se zadnjih par kola, pozitivan niz je tu, mislim da je ovo četvrta utakmica bez poraza. Iznenadio nas je gol pred kraj poluvremena i u nastavku smo se uspjeli posložiti što je rezultiralo pobjedom”, izjavio je Antonio Boršić, igrač Dubrave. Petar Tomić bio je kratak nakon utakmice i čestitao ekipi Dubrave na pobjedi.