Subota, 20. travnja 2024.

Cibalia novu sezonu otvorila porazom

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Nogometaši Cibalije porazom su krenuli u novo drugoligaško prvenstvo. Na startu su gostovali u Dugopolju kod istoimene momčadi, a domaćin je pitanje pobjednika riješio u prvih 45 minuta kada je zabio oba pogotka.

Obje su momčadi doživjele brojne promjene tijekom ljeta i bile su potpuna nepoznanica, kako konkurenciji tako i sebi samima. Čini se da su dugopoljska pojačanja bila bolja, ili su se samo bolje uklopili u momčad, jer u 1. kolu uhvatili tri važna boda pobjedom od 2:1.

Momčad Petra Tomića odolijevala je Dugopoljcima 30 i nešto minuta, a onda su pali u završnici prvog poluvremena kada su primili oba pogotka. Prvo je u 37. minuti Ivan Markota pogodio za vodstvo, a Antolović je po loptu u mrežu morao i u 45. kada je Matej Jukić zabio za 2:0.

Unatoč minusu od dva gola nebesko plavi se nisu predavali. Nadu da se u Vinkovce mogu vratiti s bodom u 50. minuti podgrijao je Mate Bajić kada je iz kaznenog udarca smanjio na 2:1. Međutim, u 74. minuti Nigerijac Gerald Diyoke, dobio je crveni karton i s igračem manje Cibalia do kraja nije ništa uspjela učiniti te je Dugopolje napustila s porazom.

Cibalia priliku za popravak imaju u drugom kolu kada će na svom stadionu ugostiti momčad Međimurja.