15 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Josip Mečić: U utakmici s Rudarom presudna će biti obrana i samo pravom reakcijom možemo doći do prve domaće pobjede

Nakon ukupno petog poraza u sezoni kod PPD Zagreba, rukometaši Spačve pripremaju se za novu domaću utakmicu u kojoj će ugostiti Rudar. Trener vinkovačkih rukometaša Josip Mečić zadovoljan je izvedbom svojih igrača u prvom poluvremenu u utakmicu u metropoli. „Bila je odlična utakmica u Zagrebu, pogotovo prvo poluvrijeme. Ako bude na tragu toga, moramo upisati prve bodove u ovoj sezoni na domaćem parketu”, izjavio je Josip Mečić. Rudar je prošlu sezonu igrao u 2. ligi kada su izborili ekspresni povratak u najjaču hrvatsku rukometnu ligu i neće biti nimalo lagan protivnik.

Rudar nije za sami vrh, domaćinska tvrda ekipa koja je poznata ostalim stalnim premijerligašima, između ostalog i vinkovačkom sastavu.

„Uočili smo problem u obrani, na njoj smo radili i radit ćemo do utakmice s Rudarom. Obrana je presudna i pravovremenom reakcijom trebali bi napokon upisati bodove kući”, zaključio je trener Spačve. Spomenuta utakmica je u subotu u novoselskoj sportskoj dvorani sa zakazanom satnicom od 19 sati.

Rudar je u dosadašnjih 6 susreta skupio 3 boda jedan manje od Vinkovčana koji su na začelju Lige A, a jedna zanimljivost dolazi sa zadnje utakmice Rudara i Poreča koja je završila s nesvakidašnjim rukometnim rezultatom 17:17, pogotovo kad se uzme u obzir da se danas rukomet igra ubitačno, brzo i s puno golova. Treba “zagrebati” u rukometnu povijest i vidjeti kad je zadnji put ostvaren sličan rezultat.