Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Karate klub Vinkovci ligu otvorio s 28 osvojenih odličja

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

U Osijeku je održano 1. kolo Otvorene karate lige u kojemu je nastupilo 311 natjecatelja iz 18 klubova Istočne Hrvatske. Karate klub “Vinkovci” nastupio je sa 16 natjecatelja u 31 kategoriji i osvojio 28 odličja.

Zlatom su se okitili Josip Slaviček, Ivana Slaviček, Luka Slaviček, Leon Čulo, Mia Šalamon i Arian Čulo, srebro su osvojili Nikolina Slaviček, Mislav Iličić, Eva Maloševac, Martin Rončević, Gala Čulo, Ivan Slaviček i Josip Županić, dok je bronca još pripala Leonu Čuli, Mii Šalamon, Martinu Rončeviću, Gali Čulo, Ivanu Slavičeku te Luciji Slaviček i Klari Tunjić. Jakov Buće osvojio je dva peta mjesta.

Natjecatelji su nastupali pod vodstvom trenera Jakova Šikića, Josipa Županića i Ivane Slaviček dok se Marko Tunjić naša u ulozi suca na turniru.

S ukupno osvojenih 28 odličja, od čega 9 zlatnih, 10 srebrnih i 9 brončanih, Karate klub “Vinkovci” je nakon prvog kola u konkurenciji 18 klubova zauzeo solidno 4. mjesto na tablici.

“Dobar je to početni kapital obzirom da je 50% ove pomlađene ekipe (8 od 16) imalo svoj prvi nastup na karate turniru uopće. Ima još dosta prostora za napredak pa se u skoroj budućnosti možemo nadati još boljim rezultatima”, poručuju iz kluba te pozivaju sve zainteresirane da se priključe treninzima koji se održavaju u Fitness centru Zara (2. kat) – Kralja Zvonimira 68, Vinkovci – ponedjeljkom, srijedom i petkom od 19.30 do 21 sat.