9 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Kompletirane Vinkovčanke ostvarile prvu pobjedu

U zaostaloj utakmici 2. kola 2. HRL Sjever za žene ŽRK Vinkovci došao je do prve ovosezonske pobjede (28:36) na gostovanju u Dardi.

Baš kao i Spačva ženski vinkovački rukometni klub ostao je dužan odigrati 3 utakmice iz prve dionice prvenstva. Svoju prvu zaostalu utakmicu odigrale su vinkovačke rukometašice u Dardi te u važnoj utakmici u borbi za održavanje drugoligaškog statusa došle do punog plijena. Subotnja je utakmica od početka bila jednosmjerna ulica jer su gošće iz Vinkovaca imale prednost od prve do zadnje minute te prva pobjeda i važni bodovi ni u jednom trenutku nisu bili pod znakom upitnika. Kako je utakmica odmicala, prednost ŽRK Vinkovci je rasla, a u 54. minuti iznosila je i okruglih 10 golova razlike. U analizi utakmice razgovarali smo s ponajboljom vinkovačkom rukometašicom ove sezone, vanjskom igračicom Mirnom Antolović.

„Igrale smo kao kolektiv što potvrđuje i činjenica da se čak deset djevojaka upisalo u listu strijelaca. Obrana je bila pokretljiva i čvrsta te smo zbog toga dolazile do lakših golova iz kontre i polukontre”, rekla je Mirna koja je na utakmici s Dardom zabila 8 golova. No, jedna od najiskusnijih djevojaka u momčadi Ivice Lassingera, Marija Dragojević, tresla je mrežu čak 9 puta što je bilo najviše na utakmici 2. kola.

„Jako sam ponosna na ekipu i čestitam im na odlično odigranoj utakmici. Napokon smo pokazale da možemo i ova pobjeda nam je dodatna motivacija za daljnje treniranje i podizanje na prvenstvenoj ljestvici”, dodala je igračica ŽRK Vinkovci. A pogled na ljestvicu sada izgleda puno bolje.

Pobjedom su Vinkovčanke napravile pomak na desetu poziciju, a valja naglasiti kako moraju još odigrati 2 zaostale utakmice protiv protivnika koji su u donjem dijelu tablice (Baranja, Bjelovar 2) i to obje utakmice na domaćem parketu. „Imamo puno potencijala, no nažalost dosadašnji rezultati nisu to pokazali. Nadamo se da ćemo uspjeti osvojiti 4 boda koja bi nas podigla na tablici te bismo lakše mogli ući u proljetni dio prvenstva”, poručuje Mirna Antolović i naglašava kako njezinim suigračicama puno znači to što su sada kompletne.

Naime, vratile su se ozlijeđene igračice što je još jedna pozitivna stvar za nastavak prvenstva. A u nastavku prvenstva ih očekuje utakmica s Garešnicom koja ih je svladala jedan razlike u Vinkovcima. Jedno je sigurno, bit će zanimljivo na parketima 2. HRL Sjever, a našim djevojkama želimo da izbore ostanak u ovom rangu hrvatskog ženskog rukometa.