12 C
Petak, 19. travnja 2024.

Nebeskoplavi i dalje bez primljenog gola, no ovoga puta nedovoljno za tri boda

HNK Cibalia Vinkovci i NK Croatia Zmijavci susreli su se u 22. kolu SuperSport Prve Nogometne lige. Na kraju utakmice svaki je klub osvojio po bod, a utakmica je završena nepopularnim rezultatom 0:0.

Bila je to jedna tvrda utakmice bez puno prilika, a pred sam početak utakmice vinkovački klub uručio je prigodni poklon Domagoju Begonji, koji se prošle nedjelje okitio titulom europskog prvaka u ju-jitsu. Prvi dio igre ponudio je jednu veliku borbu na sredini terena, pa tako i nije bilo previše prilika. Nebeskoplavi su najopasniji bili u 14. minuti, kada je Andrija Bubnjar nakon jednog kornera glavom uputio udarac prema golu, no vratar Mario Gudelj dobro se snašao. U prvih 45 minuta vrijedi izdvojiti dva pokušaja Ivana Mihaljevića i priliku Geralda Diyokea. Što se tiče Zmijavčana, najbolje su priprijetili iz jednog prekida, no lopta je od bloka otišla u korner.

U drugom poluvremenu nastavio se trend s kraja prve dionice, a bilo je čak i siromašnije prilikama. U 51. minuti tukao je Dominik Dogan, no pokušaj nije bio dovoljno precizan. Pokušavali su Nebeskoplavi uspostaviti igru, no disciplinirana dalmatinska momčad čvrsto je stajala na terenu. Također, dosta su vremena Zmijavčani uštedjeli ležeći po vinkovačkom travnjaku, a samim time padao je i tempo utakmice.

Ne mogu reći kako je ova utakmica bila nešto osobito kvalitetna s naše strane, nedostajala nam je energija. Mislim kako smo se dosta potrošili u dvije utakmice koje smo igrali u Dugopolju i to više u psihološkom smislu. Nemam što zamjeriti dečkima, nažalost više od ovoga nismo zaslužili. Želimo uvijek imati glavu i rep te biti disciplinirani. Danas je nedostajalo lucidnosti i kreativnosti, a u fazi obrane smo ispunjavali ono što smo se dogovorili”, nakon utakmice poručio je Tomislav Radotić, trener HNK Cibalia Vinkovci.

Iako rezultat nije onakav kakav su navijači i klub očekivali, nakon ove utakmice ipak veseli povratak Josipa Gačića i Roberta Perić-Komšića. Kako ističe Cibalijin strateg, s njima se dobila dodatna širina u sastavu. Također, u prvih pet kola proljeća, vinkovačka obrana nije kapitulirala.

Ovim susretom završen je drugi krug natjecanja, a sada slijedi završnih 11 utakmica. Točan i kompletan raspored znat će se u nedjelju, kada će biti odigrana posljednja utakmica 22. kola, a pravovremeno ćemo vas izvijestiti o idućim izazovima Nebeskoplavih. Cibalia se i dalje nalazi na trećem mjestu, a današnjim remijem upisan je 39. bod.