16 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Petarda Brođana za puni plijen protiv MNK Vinkovaca

Nakon domaćeg poraza od Osijeka u posljednjem kolu jesenske dionice, MNK Vinkovci – Učilište Studium porazom na Lapovcima otvorili su i nastavak sezone. U odlično popunjenoj lapovačkoj dvorani Brođani su slavili s 5:0.

Domaći su pružili jednu blijedu partiju, dok su Brođani iskoristili ponuđene prilike. Prvo poluvrijeme završilo je s 0:0, a najviše se istaknuo Jelinić koji je imao nekoliko odličnih obrana. U prvom dijelu smo ubilježili i dvije vratnice. Prvo su okvir gola zatresli gosti u 14. minuti, a potom je Ležaić u posljednjoj minuti prvog dijela nakon dobro složene akcije pogodio stativu.

U nastavak utakmice Vinkovčani ulaze puno bolje i imali su tri sjajne prilike. Na samom startu zaprijetio je Haluška koji je ostao sam na gostujućeg vratara, ali nije uspio poslati loptu u mrežu. Potom je pokusao Tin Jurić koji promašuje s nekoliko metara. Haluška je ponovno bio opasan, no njegov udarac je odsjeo na vratnici.

Nakon uvodnog pritiska domaćih, Brođani u 28. minuti dolaze u vodstvo. Na dva razlike gosti odlaze u 33. minuti. Vinkovčani su bezuspješno pokušavali doći do zgoditka, probalo se i igračem-vratarom, ali nije išlo. Takav rizik na kraju je rezultirao dvama pogocima. U posljednjim trenucima ogleda Ležaić je imao mrtvu šansu za počasni pogodak koju nije iskoristio. Nakon sjajne serije pobjeda na domaćem terenu, MNK Vinkovci su upisali drugi poraz u nizu. U idućem kolu Plavi će biti slobodni, a potom slijedi domaći sraz protiv Nove Gradiške.

Dodajmo, kako su i juniori odigrali svoj utakmicu u kojoj su svladali Našice s visokih 13:3.