Petak, 29. ožujka 2024.

Poraz rukometaša Spačve Vinkovci

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

U prvom kolu EHF Europske lige rukometaši Spačve poraženi su u Skopju od momčadi Metalurga 35:28 (17:12). Vinkovački sastav nije uspio pronaći pravu igru protiv favoriziranog makedonskog sastava i doživio je dosta neugodan poraz.

Dobro su se Vinkovčani držali u prvih dvadesetak minuta. No, u posljednjih deset minuta postigli su samo dva, a primili čak sedam pogodaka i otvorili mogućnost Metalurgu da mirno uđe u nastavak. Najveća prednost koju je sastav iz Skopja stvorio u drugom poluvremenu bila je plus devet u 50-oj minuti susreta (30:21).

Milan Popović bio je najefikasniji u domaćim redovima sa šest pogodaka. Od trojice Hrvata u redovima Metalurga po pet pogodaka dali su nekadašnji zagrebaši Zlatko Horvat i Marko Tarabocchia. Marijan Marić ostao je bez pogotka.

Kod Spačve šest golova zabio je Marko Buntić, a po pet Marko Vignjević i David Čičak.

Vinkovčani su se borili, ali Metalurg je jednostavno bio prejak. Uzvrat u Vinkovcima je u subotu 05. rujna u 19 sati i 30 minuta.