Subota, 20. travnja 2024.

Posljednje kolo košarkašima donijelo poraz

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Ne baš uspješan vikend za Košarkaški klub Vinkovci. Tri sekcije doživjele su tri poraza – seniori i kadeti na domaćem parketu, a pretkadetkinje u gostima.

Košarkaški vikend otvorili su kadeti u subotu kada su u sportskoj dvorani OŠ I.G. Kovačića u sklopu zaostalog 6. kola ugostili ekipu iz Košarkaškog kluba Brod. Gosti su dominirali gotovo cijelom utakmicom i konačan rezultat na semaforu pokazivao je 70:87 u korist gostiju. U redovima Vinkovčana ističe se Kristian Senčić „zakucavši“ čak 30 koševa, dok je u protivničkoj ekipi najbolji bio Zvonimir Junačko s 21 košem.

Seniori su istoga dana dočekali Košarkaški klub Đakovo. Svaka četvrtina za domaće je završila s točno 18 koševa, dok su gosti zabijali redom – 30,19,15 i 25. Susret posljednjeg, 18. kola A 2 Lige Istok tako je završio rezultatom 70:87, a Vinkovčani ligu, prema trenutnom stanju, zaključuju na odličnom drugom mjestu s ukupno 29 bodova, isto kao i prvoplasirana ekipa Đakova koja ima i tri utakmice zaostatka.

Što se tiče strijelaca, kod Vinkovčana je najbolji Stjepan Pezer koji je u 13 utakmica zabio 255 koševa i tako završio na trećem mjestu. Prate ga Dominik Lučić na 10. mjestu sa 185 koševa i 20. Ante Papac koji je zabio 145 koševa.

Pretkadetkinje su u 12. kolu danas putovale u Požegu gdje su doživjele poraz od 52:35. Cure iz Ženskog košarkaškog kluba Plamen bile su bolje u prve tri četvrtine, dok je zadnja bila izjednačena: 18:16, 13:4, 10:4, 11:11. Naše košarkašice trenutno nalaze na četvrtom mjestu s 12 bodova, a ispred njih su još dva kola. U sljedećem će na domaćem parketu igrati protiv ŽKK Brod na Savi, dok ih u posljednjem, 14. kolu, dočekuje Županja.