Protiv prvaka borbeno i hrabro

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

PPD Zagreb – Spačva Vinkovci 34:21

Rukometaši Spačve Vinkovci odigrali su treću utakmicu u ovogodišnjoj Ligi za prvaka, Gostovali su u Kutiji šibica, gdje su uvjerljivo poraženi od PPD-a Zagreb s 34:21. Očekivan je to poraz i znalo se unaprijed da Spačva ima minimalne izglede u dvoboju s prvakom Hrvatske, ma u kakvom on sastavu nastupio.

Igrači Josipa Mečića dobro su ušli u utakmicu te odolijevali kvalitetnijem suparniku sve do 15. minute kada se igralo pogodak za pogodak. Zagrepčani su tek u 17. minuti prvi put otišli na dva razlike (9:7), a nakon četiri minute imali su i “plus tri” (10:7). Ipak Spačva je uspijevala održati kakvu-takvu neizvjesnost do kraja prvog dijela i na odmor se otišlo s vodstvom domaćina od 14:12. U drugom poluvremenu domaćin ubacuje “u brzinu više”, stvari sjedaju na svoje mjesto i “zagrebaši” lagano lome otpor Vinkovčana koji više nisu mogli parirati favoriziranom domaćinu. Zagrepčani su na kraju slavili s 13 pogodaka viška (34:21).

Najbolji u redovima PPD Zagreba bili su David Mandić s osam, Ivan Sršen sa šest, odnosno Josip Božić Pavletić i Zlatko Horvat s po pet pogodaka. Urh Kastelic imao je 11 obrana. Kod Spačve moramo istaknuti Marka Vignjevića sa šest pogodaka, odnosno Ivana Ereša s 12 obrana.

Nitko nije očekivao čudo u ovom susretu i Spačva je prošla upravo kako se očekivalo. Za Vinkovčane je najvažnije da su protiv prvaka odigrali borbeno i hrabro, da su u nekim trenucima bili ravnopravan suparnik na terenu. Vinkovčani su svoj ovosezonski cilj ionako ostvarili, a to je ulazak u Ligu za prvaka.