Došao je kraj pobjedničkoj seriji nogometaša Cibalije i 6 utakmica dugom nizu bez poraza. Današnji protivnik odnio je puni plijen iz Vinkovaca, prvi put nakon slavlja sinjskog Junaka. BSK je zasluženo slavio 2:0.

Tomićeva momčad ušla je u utakmicu napadački i puno otvorenije od gosta iz Bijelog Brda koji je ranim pogotkom u 7. minuti došao do vodstva. Došla je lopta sa sredine terena Čikvaru u for, a isti se sjurio na domaći gol i opucao, no Đaković je sjajno obranio njegov udarac, ali lopta pada ravno na Dabrinu nogu koji je pratio akciju i nije imao težak zadatak, poslati loptu u prazna vrata sa svega nekoliko metara. Cibalia je pokušala u 9. minuti poravnati rezultat preko Diyokea čiji udarac, nakon lijepe akcije, odlazi tik preko Đilasevih vrata. Nova šansa uslijedila je dvije minute poslije kada Kneževićev udarac brani BSK-ov čuvar mreže, a u 26. minuti deja vu.

Sijevnula je još jedna kontra u režiji raspoloženog trojca Ilić-Dabro-Čikvar, a potonji je u maniri klasnog napadača mirnom završnicom matirao nemoćnog Đakovića. Nakon velikog vodstva Steinbrucknerova momčad dobro je stajala na terenu, nije dozvolila domaćinu da ozbiljnije priprijeti, izuzet 69. minute kada je Đilas obranio nemoguće, odličnim refleksom sjajno je zaustavio Kneževićev jako, jako dobar udarac nakon Išasegijeve povratne lopte.

Uslijedio je pritisak Cibalije i inicijativa koja nije urodila plodom i nakon 94 minute igre u Vinkovcima rezultat biva isti kao i na poluvremenu. „Nemam šta zamjeriti svojim dečkima, čestitam igračima BSK-a, zaslužena pobjeda. Nedostajalo nam je igrača, čak smo dobro ušli u utakmici, igrali smo lijepo. Jednostavno, presjekao nas je prvi gol i prva kontra, a onda i druga. Dva udarca, dva gola, to je nogomet, nismo imali sreće nakon pražnjenja protiv Dugopolja”, rekao je Petar Tomić nakon utakmice.

Cibalia je danas nastupila u šarolikom sastavu, nedostajali su Jazvić, Crnov, Karabatić i Pavlak zbog kartona, a nakon prvog gola Laštro je šepajući morao napustiti teren. Ipak malo previše protiv ekipe čiji je glavni forte brzi izlazak u protunapad nakon što protivnik uspostavi inicijativu. Činjenica je kako BSK puno lakše i bolje igra u gostima nego na domaćem terenu što su još jednom danas pokazali.