14 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Razigrana Spačva preko Đakova stigla i do sedme pobjede

RK Spačva iz Vinkovaca na domaćem je parketu u okviru 7. kola 1. HRL – Sjever dočekao RK Đakovo te je upisao vrlo uvjerljivu pobjedu rezultatom 35:20. Tako su rukometaši Spačve i dalje stopostotni te se nalaze na prvom mjestu s 14 bodova.

Vinkovčani su odlično otvorili utakmicu, a prednost se s vremenom sve više povećavala. U 7. minuti Spačva je otišla već na +4, gosti su se uspjeli vratiti na -2, no onda do kraja prvog poluvremena raste prednost vinkovačke momčadi. Tako je semafor na kraju prvog dijela utakmice pokazivao rezultat 18:9. Drugo poluvrijeme nije imalo nikakvu rezultatsku napetost, stoga su gledatelji u dvorani OŠ Bartola Kašića mogli gledati jednu laganu utakmicu. U početku drugog dijela susreta uglavnom se igrao gol za gol, no Spačva u drugom dijelu nastavka ponovno ubacuje u brzinu više, tako da su na kraju utakmicu okončali s 15 golova razlike u svoju korist.

Najraspoloženiji igrači u redovima domaćina bili su Marin Marić i Tin Kuže sa 7 pogodaka, 6 je postigao Filip Mažurana, dok se Borna Mažurana u listu strijelaca upisao 5 puta. Kod Đakovčana najraspucaniji bio je Ivan Vulić sa 6 zgoditaka, a po 3 gola postigli su Josip Žulj i Mario Goluža.

„Možda rezultat tako ne govori, međutim ovo je bila dosta teška utakmica. Stvar je u tome što je ovo susjedski derbi i tenzije su uvijek povišene. Nismo znali što očekivati, bili smo favoriti, a to smo na kraju i dokazali. Sljedeća utakmica je derbi prvenstva, idemo u goste kod također stopostotne Maksimir Pastele u Zagreb. Puno toga nam donosi ta utakmica, vjerujem u našu kvalitetu i pobjedu“, riječi su Marina Jurića, pomoćni trener RK Spačva Vinkovci.

Dakle, idući izazov za Vinkovčane je derbi u Zagrebu protiv RK Maksimir Pastela. Jedna i druga momčad trenutno su stopostotne, a utakmica je na rasporedu u sljedeću subotu.