Petak, 29. ožujka 2024.

Rukometaši Spačve nastupili na turniru u Dubravi

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

U Dubravi je odigran trokut turnir naših klubova koje idući vikend očekuje nastup u pretkolu kupa EHF-a. Uz domaćina Dubravu nastupili su Gorica i Spačva iz Vinkovaca, a prvo mjesto pripalo je Dubravi koja je slavila protiv Spačve četiri razlike i remizirala s Goricom koja je pak do drugog mjesta stigla pobjedom protiv Spačve.

U prvom susretu Dubrava je bila bolja od Spačve 29:25. Puno bolje otvaranje Dubravaša koji su u prvih 19 minuta Vinkovčanima dopustili samo tri pogotka (8:3). Do poluvremena Dubrava je otišla na 8 razlike (17:9). U nastavku je uslijed rotacija i nešto bolje igre Spačva u nekoliko navrata uspjela doći na minus dva (24:22, 25:23), ali nije uspjela ugroziti pobjedu Dubrave u koju su Nikola Kaštelan, Mislav Obradović i Filip Vučelić ugradili po četiri pogotka, a vratar Domagoj Grahovac uz niz lijepih obrana upisao je tri pogotka. Kod Spačve bolji od ostalih David Čičak (6), Marko Vignjević (5), a Rene Mihaljević je zabio četiri.

U drugom susretu Spačva je poražena od Gorice 28:30. Gorica je u prvom poluvremenu imala i 5 razlike (11:6). Spačva je stizala prednost i dostigla u posljednjih deset minuta (23:23). Završnica je ipak pripala Gorici kojoj je za prvo mjesto trebala pobjeda veća od četiri razlike. Luka Klarica je za Goricu zabio 6 golova, a Šalić i Bura po četiri. Kod Spačve po četiri pogotka zabili su Patrik Maroš, Karlo Vašarević, Rene Mihaljević, David Čičak i Frane Blašković.

“S obzirom na to kako je ovaj dio priprema bio kratak nastup na turniru i nije bio tako loš. Vidjeli smo jedno loše prvo poluvrijeme protiv Dubrave, a drugo u izdanju kako treba biti. Protiv Gorice je rezultat mogao otići i na našu stranu. Dobro smo se istrčali i imamo još tjedan dana da odradimo finiš priprema za Metalurg. To ide prema dobrom putu, a najvažnije je da za prvenstvo budemo kakvi trebamo biti dok je nastup u Europi nagrada nakon deset godina Premijer lige i četiri godine Lige za prvaka. U Skopju se puno toga mora posložiti. Mi moramo biti na 120 posto ako želimo doći do aktivnog rezultata za uzvrat. U dvije utakmice sve je moguće.”, kazao je Josip Mečić, trener vinkovačkih rukometaša.