3 C
Petak, 19. travnja 2024.

Rukometašice bez četvrtfinala kupa

Ženski rukometni klub Vinkovci ogledom osminefinala kupa protiv ŽRK Sesvete je otvorio nastavak sezone.

Sesvećanke su bile uvjerljive te su upisali pobjedu rezultatom 36:27. Gošće su od prvog sučevog zvižduka pokazale kvalitetu i utakmica je u startu postala jednosmjerna ulica. Vinkovčanke su prednost imale samo jednom i to na početnu kada su povele s 1:0, a nakon toga Sesvećanke vodstvo nisu ispuštale iz ruku te su na poluvremenu imale imale +8. Drugo poluvrijeme ponudilo je priču iz prvoga. Gošće su održavale stečenu prednost i kontrolirale su utakmicu, a na kraju se zaostatak domaćih rukometašica popeo na devet pogodaka što je pokazao i konačan rezultat. Vinkovčanke su pružile solidan otpor favoriziranim Sesvećankama, ali razlika u kvaliteti je ipak prevelika.

Sljedeća utakmica ŽRK Vinkovci na rasporedu je za dva tjedna kada će u sklopu 12. kola prvenstva ugostiti Ženski rukometni klub Podravka 2 Lino.