1 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Rukometašice pružile otpor

ŽRK Vinkovci odigrao je utakmicu 7. kola 2. HRL Sjever protiv vodeće ekipe Pitomače.

Dobro su domaće rukometašice otvorile susret te su u 10. minuti susreta imale 5:3. ŽRK Vinkovci je u prvom dijelu prvog poluvremena odlično stajao na terenu i domaće rukometašice nisu dopustile Pitomači da dođe do laganih golova. To je rezultiralo prednošću domaćih od 8:4 u 15. minuti. Vodstvo domaćih trajalo je do 22. minute kada je Pitomača došla do izjednačenja da bi par trenutaka poslije i povela pa se na odmor otišlo s 11:12. Na početku drugog dijela ŽRK Vinkovci upao je u crnu rupu te su bez gola bili 7-8 minuta. U tom razdoblju dobile su dva isključenja pa je vinkovački trener izvadio golmana, no ta ideja nije urodila plodom i gošće dolaze do 2 lagana pogotka na prazan gol. Pokušao je Lassinger s 8 igračica u polju i u tim trenucima domaćin dolazi do nekoliko golova pa u 48. minuti susreta ima napad za minus 2 kod rezultata 15:18. Do kraja susreta Vinkovčanke se nisu uspjele približiti Pitomači i ugroziti njihovu pobjedu.

Rukometašice Pitomače morale su se dobro oznojiti da bi odnijele bodove te nisu imale lagani zadatak u Vinkovcima gdje je utakmica završena 19:25. Jedna je gostujuća igračica radila razliku na terenu, a riječ je o Nini Ferić koja ja uz brojne asistencije dodala i 9 pogodaka. Kod domaćih po 4 gola zabile su Jurčić, Antolović i Smolković.