3 C
Subota, 20. travnja 2024.

Spačva raspucana i u trećoj ligaškoj utakmici

Treće prvenstveno kolo 1. HRL skupine Sjever odigrali su RK Spačva Vinkovci i RK Sisak. Vinkovački rukometaši i u ovom kolu su upisali uvjerljivu pobjedu, pa tako nakon 3 odigrana kola imaju maksimalnih 6 bodova. Momčad trenera Josipa Mečića na kraju današnje utakmice upisala je pobjedu od 36:27.

Naš stručni tim i ja smo zadovoljni ovom pobjedom, možda je mogao biti malo ozbiljniji pristup. Prvih 15 minuta to je bilo odlično, a kasnije su se igrači opustili jer su vidjeli tu dominaciju i prednost. Nema niti jedna lagana utakmica, neće biti lako, treba igrati svih 60 minuta. Žao mi je što nije razlika bila veća, to smo zaslužili i kvalitetniji smo, no i 9 razlike nije na kraju loše. U prva tri kola vidi se da su kvaliteta i iskustvo na našoj strani, ali neće biti lako. Sada imamo gostovanje u Čakovcu, bit će jako teška utakmica, tako da se moramo ovaj tjedan pripremiti i idemo tamo na pobjedu”, riječi su Josipa Mečića, trenera RK Spačva Vinkovci.

Narančasti su odlično otvorili utakmicu, pa su tako odmah na početku utakmice poveli s 5:0 te su držali tu prednost veći dio prvog poluvremena. Momčad iz Siska u pojedinim trenucima se spustila na 3 pogotka razlike, ali nisu uspjeli u potpunosti se vratiti u utakmicu. Tako se na poluvrijeme otišlo s prednošću Spačve od 16:12. U prvom dijelu nastavka utakmice održavala se prednost od 3 ili 4 gola razlike, no ipak na kraju Vinkovčani pokazuju da su ipak kvalitetnija momčad. Kod rezultata 20:17, Spačva radi seriju od 4 pogotka razlike te je tu utakmica u potpunosti bila prelomljena. Imao je vinkovački klub u jednom trenutku prednost i od 11 pogodaka razlike, no na kraju utakmica završava konačnim rezultatom 36:27. Najefikasniji igrač kod domaćih bio je Tin Kuže s 11 pogodaka, slijedi Marin Marić sa 7 golova, a Filip Mažurana 5 puta se upisao u strijelce. Kod Siska po 6 golova zabili su Antonio Jurković i Matteo Ražić, a 5 pogodaka nadodao je Fran Čizmar.

Bez obzira što je rezultat možda mogao biti manji, ja sam zadovoljan igrom svoje momčadi. Mislim da je u ovom trenutku Spačva najbolja ekipa lige. To je skupina premijerligaških igrača i vrlo je teško tražiti bodove protiv njih, pogotovo u Vinkovcima. Mi smo došli zadržati dobru atmosferu, a to smo i učinili danas. Naša momčad je dosta u prosjeku mlađa i neiskusnija od Spačve, a danas smo igrali bez tri standradna igrača, de facto iz prvih sedam. Pružili smo stvarno dobar otpor i zadovoljni idemo kući”, zaključio je Domagoj Orlić, trener RK Sisak.

Rukometaši Spačve iduće subote snage će odmjeriti protiv RK Čakovec u gostima. Prva tri kola su donijela jednu raspucanu Spačvu, pa ne čudi da Vinkovačani imaju gol razliku +36.