13 C
Petak, 19. travnja 2024.

Tandem Jazvić – Smajić za bodove spasa

Cibalia je na gostovanju u Solinu upisala vrijednu pobjedu i time osigurala ostanak u ligi.

Nebeskoplavi su slavili rezultatom 4:2, a pogotke su postigli Filip Jazvić i Edis Smajić. Četiri prilike za četiri pogotka. Prvo poluvrijeme se igralo gol za gol. Gosti su poveli preko Smajića u 11. minuti, no slavlje Vinkovčana trajalo je svega dvije minute kada je Mateo Tomić vratio stvari na početak. Jazvić goste vraća u vodstvo u 21. minuti, a u 30. minuti Duje Ninčević realizira kazneni udarac kojeg je skrivio Patrick Stanić.

Posljednji pogodak u prvoj dionici igre ponovno je postigao Jazvić te se na predah otišlo s rezultatom 3:2 za Nebeskoplave. Točku na i stavio je Smajić svojim drugim pogotkom u 76. minuti.

Nebeskoplavi više ne mogu ispasti iz lige, niti matematički, stoga će utakmica protiv Croatije iz Zmijavaca biti revijalnog karaktera. Vizu za put među trećeligaše, uz Opatiju, osigurale su i Sesvete koje su upisale poraz na gostovanju kod Rudeša.

Sve utakmice posljednjeg prvenstvenog kola igraju se u subotu, 28. svibnja, s početko u 17:30.