6 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Vinkovačke odbojkašice ostale bez Prve seniorske lige

Ženski odbojkaški klub Vinkovci odradio je kvalifikacije za ulazak u viši rang.

Djevojke trenera Stipe Tomića nisu uspjele dohvatiti Prvu seniorsku ligu te su se od doigravanja oprostile s tri poraza. U prvom ogledu Vinkovčanke su poraz upisale od HAOK Zagreb koji je bio bolji s 3:0 (25:13, 25:19, 25:18).

Zatim su odbojkašice igrale protiv OK Pula koji je također slavio s 3:0, no u ovom ogledu Vinkovčanke su pružile puno bolju partiju. Prvi set je otišao stranu Puljanki rezultatom 25:20, dok je drugi završio s 25:16. Posljednji set Tomićeve igračice su izgubile s 25:22.

U posljednjem meču čekao je OK Brda II koji je bio bolji rezultatom 3:1. Splićanke su uzele prva dva seta (25:17 i 25:19). Zatim Vinkovčanke uzimaju treći s 25:21. Posljednja dionica meča donijela je neizvjesnost te su nijanse odlučivale, otišle su na stranu Brda koji je slavio s 25:23.

ŽOK Vinkovci ove godine nije uspio iskoristiti ponuđenu priliku za ulazak u rang više, stoga će i sljedeće sezone nastupati u Prvoj B Hrvatskoj ligi Istok.