Petak, 19. travnja 2024.

“Vinkovačke rode” Neubauer i Lasić peti u Europi

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

U Heraklionu na Kreti u Grčkoj u tijeku je Europsko prvenstvo u Ju-Jitsu za mlade na kojemu sudjeluje i Hrvatska reprezentacija. Kao njezini članovi u Grčkoj su se natjecali i “Vinkovačke rode” Stjepan Neubauer i Zvonimir Vid Lasić.
U kategoriji U21 do 69kg Stjepan je upisao sjajne pobjede protiv predstavnika Austrije i Francuske, a u četvrtfinalu ga je zaustavio predstavnik Izraela. U borbi za broncu tijesno je izgubio od Grka te na kraju zauzeo peto mjesto.
Zvonimir je upisao jednu pobjedu na bodove i čak dva puta izgubio na sudačku odluku što znači da su bodovi i prednosti bili poravnati u vrlo dramatičnim mečevima. Također je završio 5. u kategoriji U18 do 66kg.
“Malo sreće nedostajalo je da momci zasjednu na postolje. Ponosni smo do neba što imamo takve sportaše i ljudine u našem kolektivu. Borili su se kao lavovi za klub i Hrvatsku, a zadužili su ostatak ekipe trudom, zalaganjem i ispravnim pristupom”, poručili su iz Kluba brazilske jiu jitse Vinkovci.

Na natjecanju je nastupila i Erika Celik u kategoriji U21 – 57kg. Prvu borbu izdominirala je predstavnicu Grčke, u drugoj svjetska prvakinja Alexa Toth bila je prevelik zalogaj, a u borbi za broncu protiv druge Grkinje izgubila je na prednosti nakon 0-0 na bodove i vrlo izjednačene borbe.

Nedostajalo je malo sportske sreće za europsko postolje. “Znam koliko su naporno radili i htjeli to odličje oko vrata, ono će doći drugom prilikom”, kažu u klubu.