13 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Vinkovčanke preuzele lidersku poziciju

Ženski odbojkaški klub Vinkovci gostovao je u Slavonskom Brodu kod domaćeg OK Kolonija protiv kojeg je upisao novo slavlje.

Meč se igrao u tri seta bez većih iznenađenja jer su igračice Stipe Tomića odradile još jednu rutinsku utakmicu. Prvi set gošće iz Vinkovaca dobile su s devet razlike, odnosno rezultatom 25:16, dok je drugi otišao u njihovu korist s okruglih deset razlike (25:15). U posljednjem setu Brođanke su pružile nešto veći otpor, no to nije bilo dovoljno ni za što više od gubitka seta sa šest razlike (25:19). U ovom, 16. po redu, kolu u Višnjevcu se dogodilo iznenađenje gdje je domaći ŽOK Ferivi svladao favorizirani Ženski odbojkaški klub Đakovo s 3:2 u setovima u napetom meču. Poraz Đakovčanki omogućio je odbojkašicama Stipe Tomića da preuzmu vrh tablice.

ŽOK Vinkovci u sklopu 17. kola ide na novo gostovanja, ovoga puta u Našice gdje će ih čekati istoimeni domaćin.