6 C
Petak, 19. travnja 2024.

Visoka pobjeda Aurelije protiv Slatine

MNK Aurelia Futsal na Kanovcima je dočekao momčad MNK Slatina i slavila s visokih 8:1.

U prvom poluvremenu vidjeli smo samo dva pogotka i to prije odlaska na predah. Obje momčadi su u ovaj ogled ušle čvrsto, a zabilježili smo i nekoliko prilika, ali je izostala realizacija. Prvo su poveli gosti iz Slatine u 17. minuti preko Dominika Bogatija, ali radost nije dugo trajala jer je već minutu kasnije Petar Pedić poravnao rezultat te je semafor na poluvremenu pokazivao 1:1. Priliku za preokret u posljednjim sekundama prve dionice propustio je Romeo Sušac promašivši deseterac.

U drugom dijelu domaći su dodali gas i napunili su Slatinu do vrha. Ovoga puta na zgoditak smo čekali puno manje jer je bilo potrebno tri minute nastavka da padnu dva gola. Prvo je mrežu zatresao Filip Josipović, a nekoliko trenutaka kasnije Pedić postiže svoj drugi pogodak i odvodi Crne na dva zgoditka prednosti. U 24. minuti Marko Pest-Mundvajl ponovno šalje loptu iza leđa vratara gostiju i tako Aurelija u svega minutu postiže tri gola. Interval od 32. do 34. minute donio nam je tri nova zgoditka, a u strijelce su se upisali Robert Nospak, Pest-Mundvajl po drugi puta te Josip Horvat. Za konačnih 8:1 poentirao je Ante Bertić u 39 minuti ogleda.

Žuto-crni su ovom pobjedu iskočili na sami vrh drugoligaške karavane koji dijele s HMNK Nova Gradiška. Obje momčadi imaju 32 bod, ali treba uzeti u obzir kako Osijek ima dvije utakmice manje, a svoj ogled upravo protiv Gradiške igraju večeras te se u slučaju pobjedu u derbiju kola ponovno vraćaju na lidersku poziciju.

Žuti u sklopu 16. kola gostuju u Požegi kod domaćeg MNK Jakišić.