Dalibor Pavić. Slijedeće natjeca- Cibalia pobijedio je STK KOS, no
Vinkovački plivački list Osijek. M.T.G.
Prijem za VPK
Plivači nižu sjajne Tenis
Najveći uspjehe na natjecanjima
uspjeh kluba Vinkovački plivači nakon odličnog natjecanja u Somboru, kući Prvenstvo
su se vratili s čak deset medalja juniora
Zamjenik gradonačelnika
Gabrijel Šokičić održao je prijem U Somboru je održan “Kup vić, Luka Habuda, Arian Matić i bitno je napomenuti i ostale natje- U dvorani Teniskog kluba
za predstavnike Vinkovačkog bratskih gradova” koji je inače Patrik Kramaček u štafeti. Ostali catelje koji su ostvarili zavidne ‘’Vinkovci’’ odigran je teniski
plivačkog kluba. Prijem je održan natjecanje međunarodnog najmlađi su otplivali izvrsna rezultate. Filip Puce osvojio je 4. turnir ‘’Dvoransko otvoreno
radi najvećeg uspjeha kluba u karaktera. Sudjelovalo je 9 vremena te svima čestitamo. Prvo mjesto na 100m prsno, 7. mjesto prvenstvo Vinkovaca’’ u kategori-
novijoj povijesti, a to je osvajanje klubova iz Srbije, Mađarske i mjesto na 100m prsno osvojio je na 100m leđno i 9. mjesto na 100m ji juniora i juniorki do 16 godina
dvije državne medalje Doriana Hrvatske s ukupno 139 plivača. Jurica Dragun. Osim zlata, kući je slobodno. iz kalendara Hrvatskog teniskog
Vugreka. Drugi razlog prijema bio donio i srebro na 100m mješovito saveza. U prvom polufinalu u kate-
je i najava svečanog obilježavanja Lea Dubravčević i broncu na 100m leptir. Osim njega uspješan je bio i goriji djevojčica Lucija Koričić,
75. obljetnice kluba koji je osnovan lea.dubravcevic@novosti.hr Adrian Matić s 5. mjestom na inače prva nositeljica turnira iz
davne 1943. godine na tadašnjem Lucija Pranjković u kategori- 50m leđno i 7. mjestom na 50m Teniskog kluba ‘’Olimpija’’ Osijek
plivalištu “Marica”. Zamjenik gra- Natjecanje je bilo organizi- ji do 12 godina osvojila je zlato u slobodno. Noa Bašek osvojio je pobijedila je Enu Čopčić, četvrtu
donačelnika izrazio je zadovolj- rano za mlađe uzraste te je Vin- utrci na 100m leđno i broncu na 8.mjesto na 100m leđno i 10. nositeljicu turnira iz Teniskog
stvo ovakvim sportskim posti- kovački plivački klub kao jedini 100m slobodno. U istoj kategori- mjesto na 100m slobodno. Ostali kluba ‘’Vinkovci’’ sa 6:4, 7:5. U
gnućima. Ispred kluba nazočili sudionik iz Hrvatske sudjelovao ji Ivor Rakijašić osvojio je srebro natjecatelji bili su: Filip Pranjković, drugom polufinalu Bruna Maričić
su mladi sportaš Dorian Vugrek, sa 17 natjecatelja. U pratnji trenera na 100m leđno, a broncu na 100m Gabrijel Petričević, Una Videković, iz HTK ‘’Zagreb’’ pobijedila je
trener VPK-a Zvonimir Pinter te Zvonimira Pintera, vinkovač- slobodno. Dvije bronce osvojio je Vanessa Alilović, Patrik Kramaček, Mariju Benković, treću nosite-
Zrinka Čilić i Josipa Gugić. Trener ki plivači i plivačice osvojili su 10 Tomo Petrinić u kategoriji 9 godina Lea Devad, Laura Kramaček, Luka ljicu turnira iz Teniskog kluba
Pinter napomenio je kako bez medalja i to dva zlata, dva srebra i mlađi. Prva bronca je osvojena u Habuda, Luka Grubanović i Filip ‘’Olimpija’’ Osijek sa 6:1, 6:1. U
podrške Grada Vinkovaca i omo- i šest bronci. Medalje su osvojili: utrci 50m leđno, a druga na 50m Japundžić koji su također ostvarili finalu smo gledali pobjedu Brune
gućenih uvjeta treniranja VPK ne Jurica Dragun, Ivor Rakijašić, slobodno. Muška štafeta: Petri- zavidna mjesta u svojim natjeca- Maričić nad Lucijom Koričić, te je
bi postizao ovakve uspjehe. Tomo Petrinić, Lucija Pranjković čević, Habuda, Matić i Kramaček teljskim odnosno dobnim katego- time i osvojila turnir u kategori-
pojedinačno, te Gabrijel Petriče- osvojila je 3.mjesto na 4*25 m rijama. ji juniorki.
A.P. slobodno. Od ostalih rezultata
L.D.
Karate klub “Max” Ivankovo
Zračna puška
Odlični nastupi karataša
Bronca na
Karate klub “Max” nastupio 20-ak klubova KK “Max” Ivankovo u Somboru i Osijeku, ivankovački Prvenstvu
je na natjecanjima u Somboru, osvojio je 1. mjesto. Već sutradan karataši su nastupili i na 16. među-
Osijeku i Virovitici te ostvario u sportskoj dvorani Gradski vrt narodnom karate festu „Virovitica U Čakovcu je održano Prvenstvo
zavidne rezultate. u Osijeku, održalo se 3. kolo open 2018“. Na turniru je nastupilo Hrvatske u gađanju serijskom
Otvorene karate lige Osječko-ba- 587 natjecatelja iz 65 klubova iz 7 zračnom puškom za juniore i
Lea Dubravčević ranjske županije. Na natjecanju se država - Mađarske, Rumunjske, juniorke i Prvenstvo Hrvatske
lea.dubravceviv@novosti.hr okupilo 262 karataša iz Osijeka, Slovenije, Srbije, Bosne i Hercego- u gađanju serijskom zračnom
Belog Manastira, Darde, Slavon- vine, Crne Gore i Hrvatske. Karate puškom za seniore i seniorke.
U Somboru je održan Među- skog Broda, Valpova, Vinkovaca, klub “Max” Ivankovo nastupio je Na natjecanju je nastupilo 43
narodni karate turnir na kojem Višnjevca, Vukovara... KK “Max” sa 16 natjecatelja u 24 kategorije juniora, 35 juniorki, 55 seniora i 23
je nastupilo 300 natjecatelja Ivankovo na natjecanje je prijavio i osvojio je ukupno 13 odličja – 3 seniorke. Našu županiju predstavi-
iz 20-ak klubova iz 3 države - 21 natjecatelja u 42 kategorije koji zlata, 2 srebra i 8 bronci. U kon- li su strijelci SD „VINKOVCI“ sa 6
Hrvatske, Mađarske i Srbije. KK su tom prilikom osvojili ukupno 36 kurenciji 65 klubova KK “Max” nastupa. Najbolji rezultat ostvario
“Max” Ivankovo na natjecanje je odličja – 15 zlatnih, 8 srebrnih i 13 u ukupnom poretku zauzeo je je Matko Čolaković s osvojenom
prijavio 18 natjecatelja u 24 kate- brončanih. I u 3. kolu KK “Max” 10. mjesto. Natjecatelje je vodio brončanom medaljom s rezulta-
gorije koji su tom prilikom osvojili Ivankovo ostvario je najbolje učitelj karatea David Žgela. Sudac tom 458,2 kruga. Ispred Matka s
ukupno 24 odličja – 14 zlatnih, 4 rezultate u konkurenciji 16 na natjecanjima bio je i naš učitelj istim rezultatom, ali boljim shoot
srebrna i 6 brončanih odličja. U klubova, te je još više učvrstio prvu karatea Zdravko Perlić. off hitcem 2.mjesto je osvojio
ukupnom poretku u konkurenciji poziciju u ukupnom poretku. Osim Svilić Leon iz Karlovaca, a prvak