Prvi nogometni klub u Starim klupske prostorije, a Općina Sokol su nastupili: Morovčanin, D.
Jankovcima je osnovan 1931. uređuje glavni teren i izgrađuje Kenjereš, Jurišić, M. Lučić, S.Pe-
godine pod imenom “Sremac”. pomoćni teren te postavlja temelje trušić, Majstorović, L. Kujadin,
Klub nije djelovao u vrijeme budućem Športskom centru u D. Kujadin, Mitrović, D.Lučić,
Drugog svjetskog rata. U poratnom Starim Jankovcima. Godine 2008. Jakovljević, Vinaj, D. Šimunović,
djelovanju klub se i dalje zove klub mijenja ime u NK HAŠK Sokol I. Šimunović, M. Kenjereš, Poljak,
“Sremac”. Kako su Mađari u to Stari Jankovci. Trenutačno se Antukić, P. Petrušić. Ovoga
doba igrali najbolji nogomet u natječe u 1. ŽNL vukovarsko-sri- vikenda HAŠK Sokol će nastupiti
Europi, razložno je da su oni bili jemskoj. Općina Stari Jankovci je na turniru u Novim Jankovci-
dominantni u NK “Sremac” koji je glavni sponzor kluba. Predsjednik ma. Najbolja igračka vijest je što
igrao do 1961. godine u općinskom kluba je Krešo Majstorović, a trener se nakon 27 godina Mario Lučić
natjecateljskom rangu na igralištu prve momčadi Ivan Lukić. U tijeku vratio u Stare Jankovce. Mario je
“Njivice”. Godine 1959. mjesni Srbi su pripreme za početak natjeca- dijete HAŠK Sokola, a u karijeri
osnivaju svoj klub Omladinac te nja u Prvoj ŽNL vukovarsko-sri- je nosio dres uglednih nogomet-
dolazi do rivalstva sa NK “Sremac”. jemskoj u kojoj očekuju plasman nih klubova kao što su Cibalia
Komunističke vlasti u Vinkovci- među prvih pet momčadi. U 1. kolu Vinkovci, Varteks Varaždin,
ma ukinule oba kluba te osnovale HAŠK Sokol 18. kolovoza gostuju u Dinamo i Lučko Zagreb, a imao je i
1961. godine novi klub NK “Sloga”. Srijemskim Lazama kod NK Vidor međunarodnog iskustva igrajući u
Tada se uređuje novo nogometno Matijević. Tako je nedavno HAŠK Izraelu. Ovaj 37-godišnjak rođen u
igralište “Gatina”. Pobuni Srba Sokol organizirao 15. Memori- Vinkovcima svakako će biti veliko
u Hrvatskoj 1991. godine protiv jalni turnir u Starim Jankovci- pojačanje županijskom prvoliga-
hrvatske države priključuju se ma na stadionu Gatina, na kojem šu jer je i u ivankovačkom Bedemu
i mjesni Srbi, te rukovodstvo je zauzeo drugo mjesto. Za HAŠK pokazivao da godine nisu problem.
Stari Jankovci. Klub je uredio

Uspješna selekcija 2009. godište limača HNK Vinkovci HNK Cibalia Turnir ‘’Ivankovo’’ Turnir “Rokovci-Andrijaševci”

Osvojili međunarodni turnir Ivan Karaula Škafiškafnjak Nastupilo 25
koordinator prvaci ekipa
U Hrvatskom nogometnom utakmica. U grupi su pobijedili
klubu Vinkovci mlade selekcije dvije i izgubili jednu utakmicu, te Prvi zadatak u HNK Cibalia Od 8. do 29. srpnja u Ivankovu je I ove godine NK Frankopan
igraju odlično te pobjeđuju su tako prošli u završnicu turnira. bio je imenovati voditelja škole održan ljetni turnir ‘’Patika’’ koji u suradnji sa Školom nogometa
jake protivnike i osvajaju Do finala su ostvarili sve pobijede, nogometa, ali zasad to pitanje nije je okupio nešto manji broj ekipa organizirao je tradicionalni Malo-
brojne domaće i međunarodne a prvo mjesto su osvojili u drama- riješeno. A do novog izbora za koor- nego prijašnjih godina, ali zabave nogometni noćni turnir „Rokov-
nogometne turnire, pa su tako tičnoj utakmici protiv OFK Tuzla. dinatora je postavljen Ivan Karaula. i vrhunskih poteza nije nedostajalo ci-Andrijaševci 2018.” na kojem je
posljednja dva osvojili u Bosni i Nakon 0:0 u regularnom dijelu Njegov će zadatak biti nadgleda- i pune tribine su svaku večer mogle u više kategorija nastupilo ukupno
Hercegovini. utakmice, na penale su mladi ti rad Škole i pokušati s trenerima uživati u ovoj nogometnoj posla- 25 ekipa. U kategoriji pionira prvo
limači HNK Vinkovci bili uspješ- podići razinu kvalitete kako bi stici. U kategoriji pionira natjecale mjesto osvojila je ekipa Seoske
Žarko Kljajić niji, te pobijedili s 3:2. Velike i ubuduće klub dobivao igrače su se samo dvije ekipe. zvijezde. U kategoriji kadeta
zarko.kljajic@novosti.hr pohvale svim igračima i treneru za seniorsku momčad. U Školi je najbolja je bila ekipa Futsal Sveti
Slavenu Červenjaku i od nedavno formirano šest uzrasnih kate- Prvo mjesto na turniru osvojila Patrick Županja. Kod veterana prvo
Limači Hrvatskog nogometnog njegovom pomoćniku Ivanu Mili- gorija, a svaka selekcija je dobila je ekipa ‘’Škafiškafnjak’’ koja mjesto osvojila je ekipa Caffe bar
kluba Vinkovci selekcija 2009. čeviću. Isto tako treba naglasiti da trenera. Tako će juniore u slijede- je u napetoj utakmici pobijedi- Max. Iz pobjedničke ekipe najbolji
godište osvojila je drugi turnir i su iz HNK Vinkovci izabrana dva ćoj sezoni voditi nekadašnji trener la ekipu ‘’Grac’’. Kod kadeta prvo igrač je Ivan Šimić, a vratar Dragan
to Međunarodni turnir u Loparima igrača u dream team turnira: Leon prve momčadi Mladen Bartolo- mjesto zauzeo je ‘’Caffe bar All Martinović, dok je najbolji strijelac
u Bosni i Herecegovini. Vinkovački Kosor i Ivano Slavka! Uvjereni smo vić. Po pitanju kadeta ostalo je još star’’, drugo mjesto i srebro osvaja Zlatko Gašparović iz ekipe Hit Tri
mladi igrači su još jednom prikazali da će se o ovoj zlatnoj generaciji još otvoreno pitanje, jer predsjednik još ‘’Tehničko učilište Vinkovci’’ ruže. U kategoriji seniora najbolja
odličan nogomet i uz veliko puno čuti. treba obaviti razgovor s Goranom i treće mjesto osvojila je ekipa je bila ekipa Drama, ispred ekipa
zalaganje odigrali šest odličnih Meštrovićem. Starije pionire vodit ‘’Gledaju a ne vide’’. U kategori- Frankopan i Caffe bar Mustang. Iz
će Siniša Sesar, a mlađe pionire ji juniora također su sudjelova- pobjedničke ekipe najbolji igrač je
Zlatko Božić. Početnici godišta le samo dvije ekipe. Pobjednik Tomislav Palijan, a vratar David
2008./2009. povjereni su Stjepanu turnira je ekipa ‘’Gušteri’’, dok su Pazman, dok je najbolji strijelac
Kvesiću, a početnike 2010. Mariju momci iz ekipe ‘’Dica ćaćina’’ bili Ante Jančić iz ekipe Caffe bar Vox.
Lučiću. Sve su selekcije popunjene. malo lošiji i zauzeli drugo mjesto. Nakon finalne večeri organizator
“Prezadovoljni smo ovakvim je podijelio nagrade za najuspješ-
odazivom i treneri će imati posla Kategorija seniora okupila je nije ekipe i pojedince. Uz veliku
preko glave, a neki već sada rade s zato puno više ekipa. Treće mjesto posjećenost publike na tomboli je
dvije momčadi, jednom dopodne, i broncu osvojili su ‘’Prasci’’, drugo najsretniji bio Hrvoje Hodak koji
a drugom popodne.“ - rekao je mjesto osvaja ekipa ‘’Auto Drago’’ je osvojio skuter, donaciju Općine
Ivan Karaula koordinator škole i najbolja na turniru koja osvaja Andrijaševci.