mon. Tadiji Pranjiću plaketa Provincije franjevaca konventualaca

|

Na prvu nedjelju došašća, 3. prosinca, mons. Tadiji Pranjiću bit će uručena plaketa Hrvatske provincije franjevaca konventualaca, javlja IKA.

Naime, Hrvatska provincija franjevaca konventualaca na svojoj redovitoj sjednici definitorija, održanoj u Zagrebu 18. listopada, proglasila je mons. Tadiju Pranjića, umirovljenog svećenika Đakovačko-osječke nadbiskupije, dobrotvorom Provincije i na taj način uključila ga u red duhovne subraće koja uživaju sve duhovne blagodati uobičajene od pamtivijeka u višestoljetnoj povijesti Reda i Provincije.

Povod su bile osobite zasluge i veliki doprinos te dugogodišnja suradnja i prijateljstvo mons. Tadije Pranjića s braćom vinkovačkog samostana, naročito u vrijeme Domovinskog rata.

Svečanost uručenja plakete mons. Tadiji Pranjiću bit će održana pod misom u 18 sati u crkvi sv. Antuna Padovanskoga u Vinkovcima. Misu će predslaviti đakovačko-osječki nadbiskup Đuro Hranić, a plaketu uručiti fra Miljenko Hontić, provincijal franjevaca konventualaca.

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336