U Osnovnoj školi Nikole Tesle sutra će samo jedan djelatnik biti u štrajku dok će se broj djelatnika u štrajku u Osnovnoj školi Bartola Kašića znati sutra na sam dan štrajka.
Naime, prema podatcima iz osnovnih škola, samo djelatnici u ove dvije, od sedam vinkovačkih osnovnih škola, priključit će se štrajku, koji su za srijedu, 19. ožujka, najavili školski sindikati Preporod i Nezavisni sindikat zaposlenih u srednjim školama, rekla nam je Andrea Vinković, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Vinkovaca.
„Tijekom najavljenog štrajka djeca su dužna dolaziti u školu, a škole su dužne organizirati odgojno – obrazovni rad. Također, škole su dužne osigurati kontinuitet prehrane kao i produženi boravak u školama gdje se on provodi. Prijevoz učenika odvija se redovito. Sve relevantne informacije o organizaciji odgojno – obrazovnog rada tijekom štrajka škole će objaviti na svojim mrežnim stranicama”, istaknula je Vinković.
A na mrežnim stranicama dviju škola u kojima će, prema najavi, biti djelatnika u štrajku, učenici su pozvani da dođu na nastavu prema rasporedu. Također, napominje se kako će u najavljenom terminu biti provedeni predviđeni nacionalni ispiti za učenike 8. razreda. Prema uobičajenom rasporedu bit će organizirana i školska prehrana.
Na nastavu prema rasporedu i na nacionalne ispite za osmaše, sutra u najavljenom terminu, na svojim mrežnim stranicama pozvale su i osnovne škole Josipa Kozarca i Vladimira Nazora.
Od vinkovačkih srednjih škola posebnu obavijest vezanu za sutrašnji štrajk objavila je Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca. Dolazak učenika u školu je obvezan, navode. Kada je o srednjim školama riječ, prema podatcima koje je objavio sindikat Preporod za osnovne i srednje škole, u Vinkovcima će sutra u štrajk ići dio djelatnika Poljoprivredno šumarske škole.