Četvrtak, 30 listopada, 2025

Ivankovčanin Ilija Dogan novi je ravnatelj Hrvatskog Caritasa

|

Tiskovni ured Hrvatske biskupske konferencije (HBK) objavio je kako će od 1. studenoga službu vršitelja dužnosti ravnatelja Hrvatskog Caritasa preuzeti Ivankovčanin vlč. dr. Ilija Dogan, svećenik Đakovačko-osječke nadbiskupije i trenutačni zamjenik generalnog tajnika HBK-a.

Dosadašnjem ravnatelju, fra Tomislavu Glavniku, mandat završava 31. listopada, nakon čega će odgovornu službu privremeno preuzeti Dogan.

Vlč. dr. Dogan rođen je u Vinkovcima, a odrastao u Ivankovu. Katolički bogoslovni fakultet završio je u Đakovu, gdje je zaređen za svećenika 2015. godine. Nakon toga odlazi na poslijediplomski studij kanonskog prava na Papinskom sveučilištu Gregoriana u Rimu.

Na istom sveučilištu, 23. lipnja 2021. godine, na Pravnom fakultetu obranio je doktorsku disertaciju pod naslovom “Utilità del vescovo ausiliare per le reali necessità pastorali. Ricerca teologico-giuridica” (“Korisnost pomoćnog biskupa u stvarnim pastoralnim potrebama – teološko-pravno istraživanje”).

Njegovo imenovanje na čelo Hrvatskog Caritasa donosi mladu, obrazovanu i međunarodno iskusnu snagu u jednu od najvažnijih humanitarnih ustanova Katoličke Crkve u Hrvatskoj.

- Advertisement -

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Radno vrijeme blagajne Vinkovci-Županja

PON – PET od 7:30 do 14:00h
Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.