U Borovu Selu uklonjen mauzolej četničkom vojvodi Vukašinu Šoškočaninu

|

Predsjednik Domovinskog pokreta Ivan Penava na konferenciji za medije izvijestio je javnost da je Domovinski pokret ispunio jedno od svojih ključnih obećanja – uklonjen je mauzolej četničkom vojvodi Vukašinu Šoškočaninu u Borovu Selu kraj Vukovara.

„Trideset godina čekalo se na ovaj korak, a to dovoljno govori o Domovinskom pokretu koji je jedini imao volje i snage provesti ga. Obećali smo hrvatskom narodu da ćemo izbaciti SDSS iz vlasti i da ćemo ukloniti mauzolej ratnom zločincu i četničkom vojvodi Vukašinu Šoškočaninu, kao i ostale spomenike koji veličaju velikosrpske agresore. To smo i učinili. Šoškočanin je odgovoran za masakr 12 hrvatskih redarstvenika 2. svibnja 1991., za svirepu smrt 12 hrvatskih sinova koji su živote položili za slobodnu Hrvatsku. Svi se trebamo zapitati što su radile institucije prije ulaska DP-a u Vladu po pitanju zaštite njihova dostojanstva”, naglasio je Penava, dodajući da hrvatsko društvo treba imati svijest o tome koliko su nas zadužili hrvatski branitelji i koliko je važno čuvati njihovo dostojanstvo.

Kako je rekao predsjednik Domovinskog pokreta, uvijek su ustrajali u svojoj namjeri, niti da su ih pokolebale razne politike i okolnosti. Dodao je kako će ostati dosljedni vrijednostima koje promiču, a u prvom redu po tom pitanju su hrvatski branitelji, ali i istina o Domovinskom ratu te obrani identiteta.

- Advertisement -

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Radno vrijeme blagajne Vinkovci-Županja

PON – PET od 7:30 do 14:00h
Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.