Nakon nešto ugodnijeg vikenda, vraćaju se jake vrućine

|

- Advertisement -

Hrvatska će danas biti pod utjecajem visokog tlaka zraka koje će podržati stabilne vremenske prilike pa će nedjelja biti vedra. Sunce će popodne ugrijati na 30 stupnjeva Celzijevih, javlja meteorologinja HRT-a.

Vjetar tek povremeno umjeren jugoistočni, a u središnjim predjelima mjestimice južni. I ovdje će oblaci biti prava rijetkost, a uz vedrinu bit će toplije nego danas, između 30 i 32°C. Jutarnja temperatura od 14 do 16°C.

Sutra kreće novi toplinski val

U novom tjednu na Jadranju će i jutarnja i dnevna temperatura rasti, stoga ponovno tiže umjerena i velika opasnost od toplinskog vala. Pokoji pljusak u srijedu je moguć samo lokalno, uglavnom na sjevernom dijelu. Tijekom vrućih dana osvježavat će nas vjetar s mora – sjeverozapadni i zapadni, a u srijedu će prolazno podno Velebita zapuhati jaka bura, prognozira meteorologinja HRT-a.

U ponedjeljak će i na kopnu uz jugozapadnjak već biti vrlo vruće.

DHMZ je oglasio meteoalarm žute i narančaste boje.

Sparinu će pak u utorak navečer te u noći na srijedu lokalno prekinuti pljuskovi i grmljavina, najvjerojatniji u središnjim i gorskim predjelima gdje mogu biti i intenzivniji.

Zatim ponovno malo niža temperatura te uglavnom sunčano vrijeme, ali ipak ne i posve stabilno.

- Advertisement -

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Radno vrijeme blagajne Vinkovci-Županja

PON – PET od 7:30 do 14:00h
Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.