PU vukovarsko-srijemska priopćila je kako su tijekom 11. i 12. studenog, na našem području policijski službenici pojačano nadzirali vozače s ciljem sprečavanja i sankcioniranja vožnje pod utjecajem alkohola te preveniranja prometnih nesreća i njihovih posljedica.
Kontrolom u sklopu akcije obuhvaćeno je 197 vozača, a utvrđena su ukupno 43 prometna prekršaja.
Ispitivanju alkoholiziranosti podvrgnuto je 144 vozača, a kod dvojice vozača utvrđena je nedozvoljena koncentracija alkohola u organizmu.
Najveća koncentracija alkohola utvrđena je oko 1 sat 12. studenog u Nuštru kod 24-godišnjeg vozača osobnog automobila vinkovačkih registracija. Smješten je u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva, a prekršajnim nalogom izrečena mu je novčana kazna 660 eura, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca i četiri negativna prekršajna boda.
Oko 23:10 11. studenog u Rokovcima, 47-godišnjak je upravljao osobnim automobilom vinkovačkih registarskih oznaka pod utjecajem alkohola 1,35 g/kg, za vrijeme dok mu je oduzeta i poništena vozačka dozvola i izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije. Smješten je u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva, a osobni automobil je privremeno oduzet. S obzirom da se radi o recidivistu teških prometnih prekršaja, 47-godišnjak je uhićen te će uz optužni prijedlog biti doveden pred nadležni sud radi provođenja žurnog prekršajnog postupka.
U navedenom razdoblju evidentirane su dvije prometne nesreće s materijalnom štetom u Županji i Bošnjacima.
Prometnu nesreću u Bošnjacima 12. studenog oko 00:10 uzrokovao je 27-godišnjak pod utjecajem alkohola 1,48 g/kg, upravljajući prije stjecanja prava na upravljanje osobnim automobilom županjskih registarskih oznaka, na kojem je utvrđena tehnička neispravnost, koja je Pravilnikom o tehničkim pregledima na cesti okarakterizirana kao veći nedostatak. Automobilom je prešao na lijevu stranu kolnika te na lijevu bankinu, kada se vozilo zanijelo po kolniku udesno i sletjelo u odvodni kanal. U prometnoj nesreći 27-godišnjak nije zadobio ozljede.
Dodaju kako će, do kraja godine, kontinuirano nastaviti s poduzimanjem pojačanih aktivnosti usmjerenih na sprečavanje i sankcioniranje najtežih prekršaja, posebice tzv. „četiri glavne ubojice u prometu“ (alkohol, brzina, sigurnosni pojas i mobitel), kao i prekršaja vozača mopeda i motocikala te prema ponavljačima teških prometnih prekršaja – recidivistima.
Preporučaju vozačima, ukoliko konzumiraju opojna sredstva, koja utječu na vozačke sposobnosti, da ne sjedaju za upravljač vozila.






