Subota, 7. rujna 2024.

Aurelia nadoknadila „nemoguće“, pa došla do pobjede pogotkom Gustavinha

Aneta Pšihistal
aneta.psihistal@novosti.hr

MNK Aurelia Futsal i MNK Novi Marof odigrali su utakmicu drugog kola 1. HMNL, a gledatelji su u odlično ispunjenoj Ciglici uživali u jednoj sjajnoj utakmici. Vinkovački sastav dugo je lovio prednost gostiju, a na kraju je i slavio rezultatom 6:5.

Iako je Aurelia puno bolje ušla u susret, gosti su sasvim neočekivano vrlo brzo došli do prednosti od 4 pogotka preko Kike Selakovića Dragaša, Franka Hučića, Brune Kovačića i Marina Šinjorija. Do kraja prvog dijela domaćin je uspio smanjiti rezultat preko Romea Sušca, koji je s 15-ak metara odlično pogodio suprotni kut.

I u drugom poluvremenu domaćin je stvarao šanse, no nikako nije uspio smanjiti prednost Novog Marofa. Sve bitno dogodilo se u posljednjih 10 minuta susreta, a Duje Dragun prvi se upisao u listu strijelaca te je smanjio prednost. Vrlo brzo nakon odlične akcije u pogodak postiže Brazilac Gustavinho, a Aurelia je preko Španjolca Alvara Vidala Rodrigueza izjednačila rezultat. Međutim, gosti iskorištavaju lošije postavljanje obrane Aurelije, tako da su ponovno poveli još jednim pogotkom Dragaša. No, to kao da je samo dodatno potaknulo Žuto-crne, koji su do kraja utakmice postigli dva zgoditka i upisali vrlo bitnu pobjedu. Najprije je rezultat izjednačio Josip Horvat, dok je za potpuni preokret još jednom bio precizan Gustavinho.

Aurelia tako nakon dva odigrana susreta ima isti broj pobjeda, a u idućem kolu će sastav trenera Kristiana Šoštara gostovati kod Futsal Gorice.