22 C
Srijeda, 18. rujna 2024.

Borac (KV) i Dilj približili se na minus 2

Deseto kolo MŽNL Osijek-Vinkovci bilo je neizvjesno i zanimljivo s puno preokreta. Dilj je upisao gustu pobjedu kod zadnjeg na tablici, Torpeda, a Borac (KV) pobjedio je u izravnom dvoboju za drugo mjesto u Mecama.

Najzanimljiviji susret, kao što smo i očekivali, odigrao se u Mecama gdje su snage odmjerili tada druga (Radnički) i treća (Borac) momčad lige. Radnički (M) je imao vodstvo od 2:0 na poluvremenu i sve je upućivalo na to da će bodovi ostati u Mecama, no momčad Saše Balatinca, nakon slabijeg ulaska u utakmicu, u drugom poluvremenu dolazi do nevjerojatnog preokreta i uzima puni plijen na teškom gostovanju. Nogometaši Darde poraženi su kod Olimpije rezultatom 1:0 i sljedeće kolo ugošćuju HAŠK-Sokol koji je u 10. kolu odigrao 0:0 protiv Mladosti (ĐS). Zanimljivo i uzbudljivo bilo je i u Višnjevcu gdje je gostovala momčad Šokadije i vodila 2:0 sve do 80. minute susreta. Domaćini na nevjerojatan način uspijevaju u kratkom vremenu preokrenuti rezultat na svoju stranu, a junak utakmice bio je Ivan Gelo koji je zabio sva tri pogotka. Dilj je gostovao u Kuševcu i pobijedio tijesnim rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Robert Ilić u 80. minuti. Utakmicu s puno pogodaka vidjeli su gledatelji u Jarmini gdje je u goste došla ekipa Otoka. Borinci su poveli, ali je Otok preokrenuo dvama golovima Damjanovića te je do kraja susreta svaka momčad dodala po jedan gol u protivničku mrežu.

11. kolo donosi zanimljiv dvoboj Dilja i Radničkog (M) u kojem će Dilj u derbiju kola, nakon okršaja u srijedu u Kupu Hrvatske protiv Rijeke, tražiti pobjedu na domaćem terenu.