30 C
Subota, 22. lipnja 2024.

BSK protiv Cibalije stigao do prve ovosezonske pobjede

Cibalia je sjajne partije i pobjede protiv Orijenta tražila potvrdu riječka tri boda na domaćem terenu protiv posljednje plasiranog BSK.
Gosti iz Bijelog Brda u osam odigranih kola nisu upisali niti jednu pobjedu, sve do gostovanja u Vinkovcima. Bila je to izrazito tvrda utakmica s vrlo malo prilika s obje strane. U prvom poluvremenu u novinarsku bilježnicu ušla je tek jedna šansa i to u 8. minuti kad je s 20-ak metara David Bosak testirao Iliju Đilasa. Odličan udarac mladog veznjaka Cibalije lijepo je obranio vratar gostiju.
Na novi pokušaj čekali smo sve do 50. minute i tada smo prvi put vidjeli nešto od BSK-a. U dobroj situaciju našao se Lazar Vujanić koji puca preko gola Filipa Kovačevića. Svoju drugu priliku na ovom ogledu Nebeskoplavi su imali u 66. minuti kada je Jurica Bajić nakon ubačaja Petra Rubića gađao glavom iz teške pozicije. Bio je to lak zadatak za Đilasa koji je bez većih problema upisao novu obranu.
Najbolju šansu na utakmici za Cibaliju propustio je iskoristiti Karlo Miljanić koji se protiv svog bivšeg suigrača, Josipa Tomaševića, uspio izboriti za loptu. Zatim izlazi oči pred oči s Đilasom koji iz neposredne blizine brani njegov udarac.
Kada ne zabiješ, primiš, kaže stara nogometna mudrost. Upravo to se dogodilo Nebeskoplavima. Za konačnih 1:0 i prvu pobjedu BSK-a u ovoj sezonu poentirao je Filip Mekić u 76. minuti ogleda.
Posljednju priliku na utakmici imala je momčad Andreja Kerića i to u posljednjim sekundama utakmice. Nakon kornera dogodio se fliper unutar 16 metara gostiju, nekoliko udaraca završilo je u gostujućem bloku, a nakon što su igrači BSK-a ispucali loptu sudac je svirao kraj utakmice.
Cibalia je tako upisala svoj drugi domaći poraz u nizu i ukupno četvrti prvenstveni. Nebeskoplavi priliku za iskupljenje imaju sljedećeg vikenda kada će u Vinkovcima gostovati Sesvete.