Srijeda, 29. svibnja 2024.

Cibalia poražena od Rudeša, Ultrasi igračima poručili što misle o njima

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Nakon prošlotjedne pobjede u Vinkovcima protiv Sesveta poraz u srijedu u Solinu trebao je biti samo slučajnost koja se neće ponoviti i koja će bit ispravljena dvjema vezanim domaćim pobjedama, onom današnjom protiv Rudeša i onom subotnjom kada u Vinkovce dolazi Croatia iz Zmijavaca. Takav plan pao je već na prvoj prepreci, Rudeš je bio prezahtjevan protivnik, slavili su gosti iz Zagreba s 2:0 i ugasili Cibaliji sve nade kada je borba za vodeće pozicije i bijeg iz drugoligaškog društva u pitanju. Tvrdo i teško prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, igrači trenera Petra Tomića nisu uspijevali stvoriti željeni pritisak koji bi urodio ponekom opasnom akcijom i prilikom za pogodak. Takvu igru kaznili su gosti vrlo brzo nakon što je sudac označio početak nastavka, u 48. minuti precizan je bio Durdov, dok je utakmicu svojima pogotkom u 64. minuti “zatvorio” Brajković.

“Nismo bili pravi, previše je nervoze bilo prisutno među mojim igračima i gosti su to iskoristili. Rudeš je bio dobar, dobro su se postavili iza, čekali svoju priliku i iskoristili je. Mi jednostavno nismo imali dovoljno strpljenja, ne znam kako to objasniti, kao da u igrače uđe nemir ako nakon prvih 15 minuta kod kuće ne vodimo 2:0. Iz toga proizlazi neopreznost koju onda skupo platimo”, pokušao je nakon utakmice objasniti razloge današnje loše igre i lošeg rezultata Petar Tomić.

Na pitanje kako planira igrati do kraja prvenstva, jer sada je jasno kako je njegova momčad “nepomična” u sredini tablice, odgovorio je kako će u preostalim utakmicama do kraja sezone priliku dobiti mladi igrači koji će više igrati i tako pokazati koliko su kvalitetni i za što su sve sposobni.

Nezadovoljstvo izdanjem svojih ljubimaca protiv Rudeša danas su iskazali Ultrasi koji su igrače pozvali na “raport” na što se ovi nisu odazvali. Uz lošu igru na terenu, takav je pristup razljutio navijače i odlučili su “pobliže” porazgovarati s odgovornima u klubu, a igračima su poručili što misle o njima.

Kako saznajemo, Ultrasima je neshvatljivo nezalaganje i neborbenost igrača u situaciji kada se ukazivala prilika za hvatanje vodećih pozicija na tablici. Nerazumljive su, kažu, oscilacije od odličnih do užasnih igara i morali su reagirati. Pitaju se što je posrijedi, nekorektnost igrača ili već viđene zakulisne igre.