18 C
Srijeda, 8. svibnja 2024.

Cibalia u gradskom derbiju uvjerljivo svladala Dilj

Danas je na pomoćnom terenu s umjetnom travom odigrana pripremna utakmica između HNK Cibalia i NK Dilj. U idealnim uvjetima za igru nebeskoplavi su bili uspješniji te su slavili rezultatom 6:0.

Cibalia je započela utakmicu u sastavu: Kovačević – Lišnić, Crnčec, Belančić, Markanović – Bosak, Vrdoljak, Bajić – Išasegi, Miljanić, Rubić, dok je Dilj startao sa sljedećim igračima: Kelava – Barišić, Pavičić, Kuzmić, Džoić – Banovac, Babić, Japundžić (Muženjak) – Martinković, Kovačević, Tomić.

Već u prvom dijelu pitanje pobjednika bilo je riješeno, Cibalia je opravdala ulogu favorita i postigla četiri pogotka. Crjepari su odolijevali napadima domaćeg sastava prvih 15-ak minuta, a onda je prednost Cibaliji donio Karlo Išasegi. Vrlo brzo asistenciju Filipa Lišnića u pogodak pretvara David Bosak, a do kraja prvog poluvremena dva puta se u listu strijelaca upisao Karlo Miljanić.

U nastavku oba trenera promiješala su svoje sastave, pa su tako priliku dobili igrači s klupe. Nije bilo previše uzbuđenja do samog kraja utakmice, a onda Cibalia postiže još dva pogotka. Najprije je iz daljine poentirao Ivan Verhas, a “točku na i” stavio je Ivan Lozić.