Petak, 19. travnja 2024.

Devet odličja u Osijeku za Karate klub “Vinkovci”

Aneta Pšihistal
aneta.psihistal@novosti.hr

U Osijeku je jučer održano 1. kolo Otvorene karate lige. Ukupno je nastupilo 274 natjecatelja iz 17 klubova istočne Hrvatske među kojima i Karate klub “Vinkovci” .

Karate klub “Vinkovci” sudjelovao je s 9 natjecatelja u 13 kategorija i osvojio ukupno 9 odličja: 4 zlata, 2 srebra i 3 bronce.

Mislav Iličić osvojio je 1. mjesto u kategoriji ml. kadeti -49 kg i 3. mjesto u kategoriji kadeti -52 kg.

Nikolina Slaviček osvojila je 1. mjesto u kategoriji cicibanke -27 kg.

Vito Vuić osvojio je 1. mjesto u kategoriji mini cicibani, kate.

Josip Slaviček osvojio je 1. mjesto u kategoriji juniori -61 kg.

Morana Iličić osvojila je 1. mjesto u kategoriji cicibanke -27 kg i 3. mjesto u kategoriji cicibanke -24 kg.

Filip Periša osvojio je 2. mjesto u kategoriji ml. kadeti -49 kg.

Jakov Matić osvojio je 3. mjesto u kategoriji učenici -39 kg.

Na turniru su nastupali još Klara Tunjić i Ivan Slaviček, ali bez osvojenih odličja.

“Posebna pohvala ide Morani Iličić i Viti Vuiću kojima su ovo bili prvi nastupi uopće gdje su pokazali dobar potencijal za budućnost. Unatoč izostanku brojnih članova, desetkovani bolestima i ostalim obvezama treneri su zadovoljni ostvarenim rezultatima ekipe koju su poveli. Nakon prvog kola Lige u ukupnom poretku (borbe i kate) klub je u konkurenciji 17 klubova zauzeo solidno 7. mjesto dok je u ukupnom poretku borbi na 5. mjestu”, ističu u Karate klubu “Vinkovci”.

Natjecatelji su nastupali pod vodstvom trenera Josipa Županića i pomoćnog trenera Josipa Slavičeka.

Nakon natjecanja održano je i prvo okupljanje Nacionalne selekcije za regiju Istočne Hrvatske. Zajednički trening odradili su uzrasti U12 i U14 u borbama. Od pozvana tri natjecatelja iz Karate kluba “Vinkovci”, sudjelovali su Mislav Iličić i Filip Periša dok je Martin Rončević opravdano izostao zbog bolesti.

Klub poziva sve zainteresirane da se priključe treninzima koji se održavaju u Fitness centru Zara (2. kat) – Kralja Zvonimira 68, Vinkovci – ponedjeljkom, srijedom i petkom od 19,30 do 21 sat.