23 C
Utorak, 30. travnja 2024.

Dilj, Borinci, Otok i Hašk Sokol poraženi u 25. kolu MŽNL Osijek-Vinkovci

U subotu i nedjelju odigrane su utakmice 25. kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Bilo je to loše kolo za predstavnike vinkovačke regije, s obzirom na to da su Hašk Sokol, Dilj, Borinci i Otok upisale poraze.

Najviše je „stradao” Hašk Sokol, koji je poražen na gostovanju kod Vardarca s 5:0. Do poluvremena domaći sastav imao je prednost od 2:0, a u listu strijelaca upisali su se Marko Kirchbauer i Stipe Vrdoljak. Odmah početkom nastavka Vrdoljak postiže drugi gol, a uvjerljivu pobjedu potvrdili su Stjepan Šimičić i Fran Ivaci.

Nogometaši Dilja nalaze se u lošem nizu, s obzirom na to da su u ovom kolu poraženi treći put u nizu. Ovoga puta od crjepara bolji je bio županjski Radnički koji je slavio s 2:1. Dilj je odlično otvorio utakmicu i preko Marka Martinkovića poveo u 20. minuti, a taj rezultat aktivan je bio sve do samog kraja susreta. Kada se činilo da će Vinkovčani doći do tri boda, u svega dvije minute Županjci postižu dva zgoditka. Najprije je Ivan Kegalj izjednačio u 87. minuti, a za potpuni preokret pogodio je Filip Nikoljačić.

Otočani su u proljetnom dijelu sezone do ovoga kola imali čak šest pobjeda u sedam utakmice, a dobar niz od pet uzastopnih pobjeda prekinut je u Višnjevcu. Baš kao i Dilj, Otok je prvi stekao prednost pogotkom Emanuela Vidovića u 8. minuti, ali Višnjevčani u posljednjih 15 minuta dolaze do punog plijena. Igrač utakmice bio je Filip Radovanović koji je golovima u 75. i 86. minuti donio svom klubu nove važne bodove.

Borinci su u Jarmini dočekali Radnički iz Meca, a gosti su s popularne „La Bombonjere” odnijeli pobjedu i bodove. Prvih 45 minuta protekli su u čvrstoj igri i samim time nije bilo ni golova, a da bi onda u 63. i 64. minuti gosti odlučili pitanje pobjednika. Prvi gol zabio je Fran Prister, drugi Josip Lazar, a upravo je Lazar četiri minute kasnije ponovno zatresao mrežu vratara Roberta Babića. I nakon ovog kola imamo promjenu na vrhu, ponovno je prvoplasiran Vardarac, koji je iskoristio „kiks” Darde.

U sljedećem kolu snage će odmjeriti Otok i Borinci, Dilj će do bodova iskupljenja pokušati doći protiv Zrinskog, a Hašk Sokol protiv Višnjevca.