24 C
Srijeda, 26. lipnja 2024.

Dilju pripao susjedski derbi, pobjede za Hašk Sokol i Otok

U subotu i nedjelju odigrano 31. kolo Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Dilju je pripao susjedni derbi u Jarmini, do važnih bodova došao je Hašk Sokol, a Otok je nastavio s odličnim proljetnim igrama.

Na popularnoj „La Bombonjeri” u Jarmini snage su odmjerili Borinci i Dilj. Crjepari su do dva pogotka prednosti došli preko dvostrukog strijelca Marka Terzića u 49. i 52. minuti, a onda je samo nekoliko minuta kasnije domaći sastav prepolovio prednost Vinkovčana autogolom Luke Rukavine. Taj rezultat bio je aktivan sve do 92. minute, a onda je pobjedu gostujuće momčadi potvrdio Marko Martinković.

Otočani su do nove pobjede stigli pred svojim navijačima protiv babogredske Šokadije. Hamid Hadjali u 45. minuti pogodio je za početno vodstvo, ali Šokadija je u 80. poravnala preko Josipa Miškovića. Kada se činilo kako će doći do podjele bodova, Ivan Storjak u 90. minuti upisuje se u listu strijelaca i postavlja konačnih 2:1. Zanimljivo je kako je momčad iz Otoka u 14 dosadašnjih proljetnih kola upisala čak 12 pobjeda s kojima se u potpunosti odvojila s dna ljestvice i izbila na visoko osmo mjesto.

Još se točno ne zna koliko klubova napušta MŽNL pa je tako svaki bod važan za Hašk Sokol koji je u Starim Jankovcima upisao vrijedne bodove protiv pretposljednjeg Tomislava iz Livane. Mreže su mirovale do 41. minute kada Karlo Božić donosi Hašk Sokolu prednost uoči odlaska na predah. U nastavku je Denis Kujadin u 57. minuti poduplao vodstvo Jankovčana, a konačnih čistih 3:0 postavio je svojim drugim golom na susretu Božić.

Što se ostalih rezultata tiče, Radnički je u Dalju s 8:2 nadigrao Slavoniju iz Soljana i samim time potvrdio svoje prvo mjesto i legitimnu nadu za ulaskom u viši rang. U Derbiju kola Vardarac je na domaćem travnjaku s 3:1 pobijedio Dardu pa je tako preskočio Dardu na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

Do kraja prvenstva ostala su još tri kola, a u idućem će Dilj kod kuće pokušati pomrsiti šampionske ambicije Radničkog. Otočani će novu pobjedu tražiti na gostovanju u Donjem Miholjcu, pred Borincima je gostovanje u Satnici Đakovačkoj, a Hašk Sokol snage će odmjeriti sa Šokadijom.