5 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Dramatična utakmica s velikim preokretom

„Bit će dobra utakmica, naše utakmice uvijek budu zanimljive s puno golova“, rekao je Dominik Jelinić tik uoči zagrijavanja prije utakmice. I bi tako, velika pobjeda na mišiće za Vinkovčane. Tako se ukratko može opisati današnja utakmica 13. kola 2. HMNL Istok u kojoj su se sastali MNK Vinkovci i MNK Slatina. Vinkovčani su prekinuli crni niz od četiri uzastopna poraza i nakon 40 minuta uzbudljive i dramatične utakmice pobijedili goste iz Slatine rezultatom 5:4.

Kombinacijom Ležaića i Ćuka Vinkovci su došli u vodstvo, no to nije uzdrmalo Slatinu koja je brzo odgovorila i do odmora preokrenula rezultat u svoju korist. Nisu Slatinjani posustajali ni u nastavku i nakon nekoliko minuta drugog poluvremena imali su veliku prednost od 1:4 usred Vinkovaca. Jednostavno su gosti bolje trčali u tim trenucima, no nakon nove asistencije Ležaića, ovaj put za Begovića, Vinkovci smanjuju na 2:4 što je u tim trenucima bar malo ulijevalo nade da mogu napraviti nešto više. Bila je to čvrsta utakmica, na granici fair playa, a nadu u potpuni preokret vratio je Antunović prekrasnom majstorijom petom nekoliko minuta prije kraja utakmice. Tada na scenu stupa Kujundžija i uslijed pritiska domaćih, preciznim prizemnim udarcem, nakon jednog prekida, donosi izjednačenje i tako baca u trans svoje suigrače. Igrala se već 40. minuta kada je u jednoj gužvi na sedam metara ispred gola gostiju, Kujundžija poslao u mrežu za preokret kakav se rijetko viđa na malonogometnim terenima.

„Utakmica je bila vrlo sažeta, dinamična i tvrda. Gost je došao u punom sastavu sa širokim rosterom. Opet smo se mučili s realizacijom, ali smo ipak uspjeli slomiti žilavog protivnika koji je odlično igrao obranu. Nakon 4 poraza dočekali smo pobjedu i nadamo se da će to biti nastavak pozitivnog niza“, rekao je Davor Kujundžija, strijelac pobjedonosnog pogotka.

Prije utakmice seniora odigran je gradski juniorski derbi u kojem je Aurelia uvjerljivo i sasvim zasluženo došla do 3 boda. „Gosti“ su, predvođeni Romeom Sušcem, svladali MNK Vinkovci 8:1, a čak 5 pogotka djelo je Sušca, koji u jučerašnjoj utakmici nije imao pravo nastupa za seniore Aurelije zbog 3 žuta kartona.