Nakon osvajanja brončane medalje na Europskom prvenstvu, hrvatska rukometna reprezentacija ostala je bez svečanog dočeka u Zagrebu jer nije postignut dogovor s Gradom Zagrebom vezanim uz nastup Marko Perković Thompson.
Župan Ivan Bosančić na svojoj Facebook stranici ponudio je domaćinstvo dočeka u Vukovaru, Gradu Heroja.
“Da ne kompliciramo… Dragi rukometaši, dobro došli ste u Vukovar i Vukovarsko-srijemsku županiju. Spremni smo za doček, za Thompsona, ma koga god poželite…Pa nije to obična tkanina. Pokazat ćemo svima kako se dočekuju šampion!”, stoji u objavi.
No, iz Hrvatskog rukometnog saveza objavili su kako, unatoč brojnim ponudama gradova diljem Lijepe Naše, svečanog dočeka ipak neće biti.
“Ujedno zahvaljujemo svim gradovima u Hrvatskoj koji su ponudili organizaciju dočeka našim reprezentativcima, ali budući da je riječ o hrvatskoj rukometnoj reprezentaciji, smatramo da bi doček trebao biti u glavnom gradu svih Hrvata i na središnjem trgu kao što je to uvijek do sada bio slučaj”, poručili su.
Iz HRS-a su najavili kako će u svim gradovima, koji su se oglasili po ovom pitanju, organizirati utakmice u znak zahvale. “Svim gradovima koji su ponudili organizaciju dočeka, uz zahvalu, organizirat ćemo i utakmice kako bismo mogli zajedno proslaviti ovaj veliki uspjeh naše reprezentacije.”
Hrvatski rukometaši u Zagreb će sletjeti u ranim jutarnjim satim, oko 3 ujutro, dok će ih u podne primiti predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković.







