21 C
Nedjelja, 8. rujna 2024.

Našim paraatletičarima četiri medalje na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u Puli

Članovi Atletskog kluba osoba s invaliditetom Vinkovci ovoga su vikenda bili izuzetno aktivni. Sudjelovali su na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u Puli, pokazali su svoje sportske vještine i uzeli nove medalje.

„Naša Ivana Purkić (F38) u Puli je osvojila srebrnu medalju u bacanju diska u konkurenciji seniorki F11, 38, 40, 41 na Otvorenom prvenstvu Hrvatske, a od nje je uspješnija bila jedino višestruka paraolimpijska pobjednica, svjetska prvakinja i rekorderka Tunižanka Raoua Tlili”, ističu iz kluba.

Ivana je s 30.12m iz četvrte serije osvojila velikih 815 bodova prema RAZA tablicama, a do državnog rekorda dijelilo ju je svega 14 centimetara.

U utrci na 400 metara T20 Karlo Brebrić osvojio je srebrnu medalju (1:10.67), a njegov klupski kolega Josip Zetović okitio se broncom (1:10.75)!

Matej Bikić osvojio je brončano odličje pretrčavši 100m u kategoriji T20 za 14.56 sekundi. Također, Karlo Brebrić bio je četvrti u ovoj utrci, a Josip Zetović peti.